Reklam07 Nisan 2020'de eklendi

Instagram Canlı Yayınları Bilgisayarda Nasıl İzlenir?

Instagram Canlı Yayınları Bilgisayarda Nasıl İzlenir?

Instagram’da çok fazla vakit geçiren biriyseniz, canlı yayınları zaten çoktan fark etmişsinizdir. Peki, bilgisayar üzerinden Instagram canlı yayınlarını izleyebilir misiniz? Burada bilmeniz gereken ilk şey, bilgisayarınızdaki bir web tarayıcısından Instagram hesabınıza giriş yapmanın herhangi bir yardımı olmayacağıdır. Bunun yerine, bir uygulama indirmeniz gerekir. Google Chrome IG Story, Instagram canlı yayınlarını izlemek için eskiden kullanılan bir uygulamaydı, ancak artık mevcut değil. Peki, onun yerine kullanabileceğiniz alternatifler neler?

Instagram Masaüstünde Nasıl Kullanılır?

Devanco Masaüstü İçin Instagram Uzantısı

Bir bilgisayardan giriş yapıyorsanız, Instagram canlı yayınlarını izlemek için seçenekleriniz son derece sınırlıdır. Öyle ki, İnstagram mobil uygulamasını kullanarak canlı yayınları izlemenizi öneririz. Ancak, bilgisayardan Instagram canlı yayınlarını izleme seçeneklerinizin sınırlı olması, hiçbir uygulama eklentisi olmadığı anlamına gelmez. Google Chrome için işlevsellik sunan pek çok Instagram uzantısı vardır.

Kullanıcıların olumlu görüş bildirdiği en iyi seçeneklerden biri Devanco’nun Masaüstü İçin Instagram uygulaması.

 

Bu uygulamayı kullanarak, Instagram üzerinde en son video ve fotoğraflar için arama yapabilirsiniz. Listenizdeki kişilerin ekledikleri hikayeleri izleyebilir, kendi videolarınızı IGTV’ye gönderebilir ve Instagram üzerinden bilgisayarınıza fotoğraf ve video indirebilirsiniz.

Uygulama geliştiricileri, bu uzantının Instagram canlı yayınlarını bilgisayarda izlemek de dahil olmak üzere, normalde mobil Instagram uygulamasında yapabileceğiniz her şeyi yapmanıza imkan tanıdıklarını iddia ediyor. Ancak, Masaüstü için Instagram’ı test ettikten sonra, bunun beklenildiği gibi çıkmadığını düşünüyoruz.

Ancak, Instagram Canlı yayınlarını bir tarayıcıdan izlemenizi sağlayan pek çok farklı uzantıyı test ettikten sonra, en iyi seçeneğin Masaüstü için Instagram olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle, bu amaç için en iyi seçeneğiniz mobil uygulamayı kullanmak olacaktır.

Denemeye Değer Diğer Uygulamalar

 

Instagram canlı yayınlarını bilgisayarda izlemenin alternatif bir yolunu bulma konusunda kararlıysanız, denemeye değer farklı seçenekler de vardır.

Masaüstünden farklı platformlara canlı videolar aktarmanıza olanak sunan Loola.tv adlı bir araç daha var. Ancak, bu uygulama canlı yayınları bilgisayarda izlemek isteyen takipçiler için değil, içeriği oluşturan kişilere yöneliktir. Bu da, canlı videoları bir tarayıcı üzerinden izlemek için uygun olmadığı anlamına gelir.

PC için Instagram Windows Uygulaması

Başka bir uzantı da PC için Instagram Windows Uygulaması’ydı. Instagram’ı bir masaüstünde kullanmanıza olanak tanıyan bu uygulama, ne yazık ki Instagram’ı bilgisayarda desteklemiyor gibi görünüyor. Uygulama, ayrıca yukarıda bahsettiğimiz Masaüstü için Instagram uygulamasından çok daha düşük bir derecelendirmeye sahip. Bu nedenle, denemeye karar verirseniz bunu da aklınızda bulundurun.

En İyi Seçenek: Instagram Mobil Uygulaması

Başında da söylediğimiz gibi, Instagram canlı yayınlarını bilgisayarda izlemek için kolay bir yol yoktur. Bu nedenle, Instagram mobil uygulaması en iyi seçenek olmayı hala sürdürüyor. Başka bir çözüm arıyorsanız, Masaüstü İçin Instagram uzantısını deneyebilir ve sizin bilgisayarınızda işe yarayıp yaramadığını öğrenebilirsiniz.

 

 

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

05 Aralık 2020, 09:30

7 Adımda Instagramda Yorum Nasıl Silinir?

Instagram’da yorum silme son 5 yıldır belki de en çok ihtiyacımız olan konulardan biri diyebiliriz. Instagram hayatımızda o kadar çok yer etti ve yaşamımızı düzenlemeye başladı ki zaten başka şık olamazdı da. Özellikle yaptığımız yazım hataları ya da yanlış postun altına yanlış yorum yapabilirsiniz. Bu tip sorunları aşmak için bir...

Devamını Görüntüle

Reklam