29 Aralık 2020'de eklendi

Hızlı Saç Nasıl Uzatılır? 7 Basit Yöntem İle Mümkün

Hızlı Saç Nasıl Uzatılır? 7 Basit Yöntem İle Mümkün

Saç kesimi sonrasında durumdan memnun olmama veya saçın daha da uzun olması isteği saç nasıl uzatılır? Sorusunu gündeme getiriyor. Halk arasında yayılan çeşitli yöntemler ( Soğuk su ile yıkamak vs. ) vardır. Ancak, bunlar ne kadar doğru? Doğru olan yöntemler hangileri? Tüm detaylar yazımızda.

Saç Uzatma Nasıl Olur?

Saç uzatma yöntemleri ile artık bu olay çok basit. Sizler için 7 tane basit saç uzatma taktiği derledik. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

  • Yöntem 1: Ilık yağlı bir saç derisi masa uygulayın. Doğal yağlar kullanarak saçın derisini, sağlığını ve saç uzamasını etkiler. Hindistan cevizi ya da argan yağı gibi doğal olan bütün yağlar masaj sırasında kullanılabilir. 
  • Yöntem 2: İkinci adımda saç uzatma için doğal yağ maskesi yapın. Doğal saç maskesi içinde bulundurduğu yağlar ile uzamasına sağlar.
  • Yöntem 3: Hint yağı bakımının etkisi klinikte gözlemlenmiştir. Hint yağının içinde bulunan mineraller saçın sağlığına ve uzamasına büyük etki ediyor.
  • Yöntem 4: Elma sirkesi; tozu, kiri veya yağı çıkardığı gibi kıl köklerinizin güçlenmesine de katkıda bulunur. Şampuan ve saç kremi işleminden sonra kullanılabilir. 2 bardak suya 2 yemek kaşığı sirke kullanın. Ölçülere dikkat edin fazla kullanmanın yararı değil zararı dokunur.
  • Yöntem 5: Beslenmeniz kıl köklerini yeterli besinleri sağlayamıyorsa, multivitaminleri deneyebilirsiniz. Biyotin tabletlerinde ‘’Saç İçin’’ yazanları bulunuyor, bunlar sağlıklı uzaması için gerekli vitaminleri bünyesinde bulundurur. Bu takviyeler sağlıklı uzamada etkili olur.
  • Yöntem 6: Kıl kökleri de protein bazlı hücrelerdir. Saç gelişimi için protein bazlı besinler tüketilmesi hem dökülmeye hem de daha saçın gür gözükmesini sağlar.
  • Yöntem 7: Baş aşağı metodu ile başın kalbinin altında kalarak kan akışının nüfuz etmesini sağlayacak. Günde 4-5 dakika (daha fazla kalmayın) yatağa uzanıp başını yatağın ucundan aşağı bırakacak şekilde durun. Bu yöntemin bilimsel bir kanıtı bulunmuyor.

Not: Saç ortalamada 1,3 cm civarına uzar. Bu hareketleri yapınca büyük mucizeler beklemeyin sadece birkaç milimetre uzayacaktır.

Küsen Saç Nasıl Uzatılır?

Küsen saçlar, tekrar uzaması zahmetli ve yorucu bir iştir. Fakat evde kolaylıkla yapılabilecek yöntemler mevcuttur. Peki, küsen saç nasıl uzar?

En etkili yöntem yumurta akı maskesidir. Yumurta akı kıl köklerine kadar iyice yedirilir ve streç filme iyice sarılır. Birkaç saat bekletildikten sonra ılık su ile durulanır. Bu yöntem kökleri hem besleyecek hem de daha gür olmasını sağlar.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

17 Aralık 2020, 11:11

Gmail Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır ?

Gmail’e rehber yedekleme sayesinde telefondan rehberler silinse dahi yedek olarak bulunur. Rehberi saklama yöntemi Android’de ve İOS’ta uygulanabilir. Koyulan şifre ile hangi cihaz da açılırsa açılsın güvende olacaktır. Bu uygulamayı İOS ve Anroid’de indirmek mümkündür. Gmail’den Rehber Yedekleme  Gmail’den Rehber yedekleme için öncelikle CSV veya vCARD dosyayı indirmek olacaktır. Depo...

Devamını Görüntüle