Reklam18 Eylül 2020'de eklendi

Hatalı Boyanmış Saç Nasıl Düzeltilir?

Hatalı Boyanmış Saç Nasıl Düzeltilir?

Saçınızı evde kendiniz boyadıysanız ve hayal ettiğiniz gibi gözükmüyorsa bu yazımız işinize yarayabilir. Kuaföre gitmeden önce küçük düzeltmeler ve hileler ile hataları saklayabilirsiniz.

Sprey boyalar ve renkli kuru şampuanlar

Sprey boyalar yardımıyla saçınızda olan ton eşitsizliğini giderebilirsiniz. Fakat unutmayın bu kısa vadede güzel sonuç veren bir işlemdir. Çünkü sprey boyalar saçınızı yıkadığınızda saçınızdan akacaktır. Bu sprey boya hilesini, saçınız uzadıkça dibinizden gelen beyaz saçlarınızı ya da orijinal saç renginizi gizlemek için de kullanabilirsiniz. Ayrıca ton  farkı çok yoksa renkli kuru şampuanlarla da saçınızdaki hataları gizleyebilirsiniz.

Örgü ya da topuz kurtarıcınız olabilir

Saçınız toplandığında saçtaki hatalar minimum düzeyde gözükmektedir. Özellikle renk geçişleri olan bir saçınız varsa örgü çok iyi bir hata kapatıcısıdır. Hatalar gözükmediği gibi saçınızdaki tonların daha güzel gözükmesini sağlayabilir. Balıksırtı ya da dutch braid ile saçlarınız kusursuz gözükecektir. Hatta örgüyle farklı stiller de deneyebilirsiniz. Örgü ve topuzu birleştirebilirsiniz, ya da saçınızın bir kısmını örüp geri kalanını salabilirsiniz. Modelleri deneyip saçınızın hatalarını en çok gizleyen modeli seçebilirsiniz.

Şekillendirme

Saçlarınız tek boyutlu, mat gözüküyorsa şekillendirmek en iyi çözümdür. Saçınızı yanlış boyamasanız bile bazen boya üzerinden haftalar geçtikten sonra eski rengi kalmayabiliyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak için, saçınızı ısıya dayanıklık saylayan saç kremi ya da spreyiyle nemlendirin ve şekillendirin. Saç maşası ya da düzleştirici kullanabilirsiniz. Saça boyut kazandırmak için saç maşasını önermekteyiz. Rengini eşitlemek içinse sprey boyaları kullanabilirsiniz. Hatta renkli saç spreyleri ya da saç tebeşirleri ile yeni bir tarz yaratabilirsiniz.

Ombre hataları

Evde ombre setlerinden alıp yaptınız fakat saçınızda doğal bir geçiş yoksa, sarılar bir çizgi halinde sürülmüş gibi duruyorsa, kendi saçınızdan 1-2 ton açık bir renk seçerek geçiş kısmınından diplere doğru boyayabilirsiniz. Sıcak kahve tonları geçiş için mükemmel bir doğallık sağlayacaktır.

Boyayı uygularken;

Boyayı iyi karıştırmak oldukça önemlidir. Homojen olarak karışmayan boyalar saçta damalı bir görüntüye neden olabilir. Boyayı saça sürerken de eşit yaymak ve saçın tamamına dağıtmak oldukça önemlidir. Saçınızın tamamını boyuyorsanız boyama işlemi bittikten sonra saçın tamamına masaj yaparak iyice yedirmek saçınızın homojen görünmesine katkı sağlar.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

26 Ocak 2021, 06:58

Shea Yağı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Shea yağı,  shea ağacının meyvelerinden çıkarılan yağdır. Ortalama sıcaklıkta katı halinde bulunan yağ, kirli beyaz ya da fildişi rengine sahiptir. Asıl yetiştiği yer Batı Afrika bölgesidir. Nemlendirici etkisi bulunan ve cilde güzel bir görünüm kazandıran bu bağ, Türkiye’de de sıklıkla kullanılır. Shea Yağı Nasıl Kullanılır? Nemlendirici Etkisi Çatlamış Dudaklar Kepek...

Devamını Görüntüle

Reklam