Reklam09 Ekim 2020'de eklendi

Gümüş Takılar Evde Nasıl Temizlenir?

Gümüş Takılar Evde Nasıl Temizlenir?

Işıl ışıl parlayan gümüş kolyeleri, yüzükleri, küpeleri takmayı çok severiz. Fakat gümüş takılar bir süre sonra kararıyor. Kararan gümüş takıları hemen gümüşçüye götürüp temizletmeye gerek yok. Evde deneyeceğiniz birkaç yöntemle gümüş takılarınızı eski haline getirebilirsiniz. Her evde bulunabilen malzemelerle gümüşleriniz göz alıcı parlaklığını geri kazanacak. Gümüş takılarınızı hazırladıysanız başlayalım.

Evde Gümüş Parlatma Yöntemleri

Karbonat ve Alüminyum Folyo Yöntemi

1- Bir kaseyi alüminyum folyo ile kaplayın.

2- Alüminyum folyo üzerine takılarınıza yetecek kadar karbonat dökün. Genelde kullanılan miktar bir bardak su için 1 yemek kaşığı kadar karbonattır.

3- Karbonatın üzerine kaynar su dökün ve takılarınızı yerleştirin. Bu şekilde yaklaşık 5 dakika kadar takılarınızı bekletin ve sonrasında takılarınızı çıkartın.

4- Takılarınızı çıkardıktan sonra soğuk suda durulayın ve yumuşak bir bezle kurulayın. Takılarınızın eskisi gibi parladığını göreceksiniz.

Diş Macunu Yöntemi

1- Bezelye tanesi kadar diş macununu alın ve yumuşak bir bez yardımıyla takılarınıza uygulayın. Diş fırçası yardımıyla da fırçalayabilirsiniz fakat diş fırçasının yumuşak olmasına dikkat edin aksi halde takılarınızı çizebilir.

2- Lekelerin çıktığını gördükten sonra ılık suyla takılarınızı durulayıp yumuşak bir bezle silin.

Çamaşır Deterjanı Yöntemi

1- Bir kaba sıcak su koyun ve üzerine deterjan ekleyin.

2- Deterjanlı suyu karıştırdıktan sonra içerisine takılarınızı ekleyin.

3- Takılarınızı bu karışımın içerisinde 5 dakika kadar bekletip yumuşak bir diş fırçasıyla ya da bir bezle takılarınızı ovun ve daha sonra takılarınızı durulayıp kurulayın.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

16 Ağustos 2021, 12:55

Resimli arama nasıl yapılır?

Denk geldiğimiz bir fotoğrafın kaynağını bulmak için, gördüğümüz bir canlının ne olduğunu bulmak için görselle arama yapmaya ihtiyaç duyarız. Hatta bazen çektiğiniz fotoğrafların kullanılıp kullanılmadığını öğrenmek isteyebilirsiniz. Bunu bulmak artık zor değil. Üstelik herhangi bir uygulama kullanmanıza da gerek yok. Bu yazımızda telefonunuzdaki bir görseli Google’da aratmanın yolunu anlattık. 1-...

Devamını Görüntüle

Reklam