Reklam27 Kasım 2020'de eklendi

Google Stadia Nedir? Ne Zaman Gelecek?

Google Stadia Nedir? Ne Zaman Gelecek?

Google Stadia, sahip olduğumuz ve neredeyse her ekran üzerinde oynanabilen AAA oyunları sunan bir bulut video oyun hizmeti programıdır. İçerisinde seçimler yapabileceğiniz, artan sayılarda başlık içeren ücretsiz ve Premium olmak üzere iki abonelik seçeneğini sizin için sunar.

Stadia, adından da anlaşıldığı üzere Google tarafından sunula bir hizmet programıdır. Kullanıcılar için oyun kütüphanesinin tamamına erişim ve ödeme yapmak yerine, Stadia kullanıcılara internet üzerinden yayın yapmak adına oyun satın almasını şart koşar. Hemen hemen her ekranda oyun yayınlama hizmeti size sunulur. 

Google Stadia Ücreti Ne Kadar?

Google Stadia, abonelik planında son zamanlarda birçok değişiklik oldu. Fakat temeline baktığımızda iki üyelik modeli bulunmakta: ücretsiz üyelik ve Stadia Pro üyeliği. Google Stadia ücretsiz planını düşünecek olursanız; kaydolduğunuz andan itibaren seçili oyunların yanında video oyunlarının da maliyetleri bulunmaktadır. Seçim yapabileceğiniz fazla ücretsiz oyun yok diyebiliriz kısacası. Fakat yine de birkaç oyunu ücretsiz edinme imkânına sahip oluyorsunuz. Ücretsiz oyunların listesinde yer almayan oyunları  Stadia Store’dan satın alınmalıdır. Kısacası bu sizin için çok da etkili bir seçenek olmayabilir. 

Stadia Pro üyeliğinde ise ayda 9,99 ABD doları ödemeniz gerekmekte. Bununla birlikte her ay koleksiyonuza eklemek için ücretsiz oyun da talep edebilirsiniz. Pro üyelik sayesinde; Chromecast Ultra veya Chrome web tarayıcınız üzerinden HDR ile 4K’da oyun oynayabilirsiniz.

Çevrimiçi Oyun Ve Kütüphaneler

Bir Stadia hesabı ile erişebilen tüm oyunlar oyun kitaplığında mevcuttur ve sizin oynamanız için orada beklemektedir. Bu oyunların tümü, satın alınabilen ve Google Stadia pro üyeliğine sahip abonelere verilen oyunlardır. 

Kasım 2020’den itibaren Assassin’s Creed: Odyssey , Borderlands 3 , Red Dead Redemption 2 ve daha fazlası olan bir çok oyun yüklendi ve erişime açıldı. 50’den fazla video oyunu var ve üye olduktan sonra hepsini görüntüleyebiliyorsunuz. Sizde Google Stadia yükleyerek oyunlara çevrimiçi ulaşabilirsiniz.

Google Stadia Ne Zaman Türkiye’ye Gelecek?

2020 İtibari ile Stadia Amerika başta olmak üzere Kanada, İngiltere, Fransa gibi bir çok ülkede faaliyete geçti. Bununla birlikte akıllarda bir soru oluşmaya başladı Google Stadia Türkiye Gelişi Ne zaman?” Bu sorunun net bir cevabı olmasa da ilerleyen dönemlerde ülkemizde de kullanıma açık olacak. Şimdilik beklemede kalın.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

23 Kasım 2020, 15:29

Yaşam Koçluğu Nedir? Sertifika Bilgileri

Yaşam koçluğu, günümüzün popüler meslekleri arasında kendine yavaşça yer bulmaya başladı. Eğitimini almak da o denli önemli bir iş haline geldi. Çünkü sertifikası alındıktan sonra çeşitli infuluencer sitelerde yani online ortamda bile bu mesleği icra edebiliyorsunuz. Bireylerin motivasyonlarını arttırmak, onlara yön gösterme e birlikte hedef kurma gibi faaliyet alanlarına sahip...

Devamını Görüntüle

Reklam