Reklam09 Şubat 2021'de eklendi

Fotoğrafın Arkasını Bulanıklaştırma Nasıl Yapılır?

Fotoğrafın Arkasını Bulanıklaştırma Nasıl Yapılır?

Fotoğraf arkasını bulanıklaştırma, görselin arkasında istenmeyen objeler olduğunda bir ihtiyaçtır. Anlatacağımız bulanıklaştırma işlemi ile birlikte arkanızda bulunan her şeyi bulanıklaştırabilir, kendinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Fotoğrafın Arkasını Bulanıklaştırma İşlemi 

Fotoğrafın arkasını bulanıklaştırma gelişen yapay zekâ sistemi ile artık oldukça kolay bir şekilde yapılabiliyor.  Önceden Adobe kullanıcısı değilseniz bu tarz işlemleri yapmak gerçekten çok zor olabiliyordu. Şimdi ise, dilediğiniz program ya da online siteleri kullanarak hatta bir mobil uygulama kullanarak fotoğraflarınızın arkasını bulanıklaştırabilirsiniz. 

Fotoğraf arkasını bulanıklaştırmak için aslında bir web sitesi elimizde çok fazla yok. Bu işlem için size söyleyebileceğimiz en iyi web sitesi, canva.com sitesidir. Burada istediğiniz fotoğrafların arka planlarını istediğiniz kadar bulanık hale getirebiliyorsunuz. Nasıl mı?

  • Adım 1: canva.com web adresine giriş yapıyorsunuz.
  • Adım 2: Burada programa üye olmanız gerekiyor. Programa üye olduktan sonra kullanabilirsiniz.
  • Adım 3: Sizin için bir ekran gelecek. Bu ekranda istediğiniz tasarım şablonlarından birini seçebilir ya da tasarım oluşturabilirsiniz. Boş bir sayfa tasarımı oluşturdunuz diyelim. Fotoğrafın arkasını bulanıklaştırma online işlemlerinde sona doğru geliyoruz.
  • Adım 4: Fotoğrafınızı “Yükle” bölümünden yüklüyorsunuz. Fakat Fotoğrafın arkasını komple bulanıklaştırmak zor. Bu tip programlar genel olarak bulanıklaştırır.
  • Adım 5: Bu sorunu çözmek için, fotoğrafta ana görseli arka plansız haline getirip yani “Şeffaf” yapıp, daha sonra ana fotoğrafı bulanıklaştırabilirsiniz. Son olarak da şeffaf arka planlı fotoğrafı üzerine koyarsınız ve arka planı bu şekilde bulanıklaştırabilirsiniz.

Fotoğrafın Arkasını Bulanıklaştırma Programı

Fotoğrafın arka planını bulanıklaştırma için Android ve İOS uyumlu çok iyi iki programı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu programlar sayesinde kesinlikle ana görseli şeffaf hale getirme gibi bir derdiniz olmayacak. Kolaylıkla arka planları şeffaf hale getirebilirsiniz. Bu programlar;

1) AfterFocus

Bu program fotoğrafta ki ana özneyi otomatik olarak seçebiliyor. Odaklama noktalarında bir sıkıntı varsa da size manuel olarak da seçim sağlıyor. Akıllı seçim sayesinde hem siz istediğiniz görseli ön plana çıkarıp arka planı bulanık hale getiriyorsunuz hem de fotoğraf üzerinde ekstra işlem yapmıyorsunuz.

2) FabFocus

Burada program fotoğrafın arkasını blur yapmak için özneyi otomatik algılayıp, arka plandan ayırıyor. Bu konuda çok da iyi bir yapay zekâya sahip olmasa da özneyi manuel olarak yapma imkânı doğuyor. Daha sonra siz arka planı istediğiniz gibi bulanıklaştırabiliyorsunuz.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

06 Aralık 2020, 10:59

Fortnite FPS Arttırma Rehberi 2021

Fortnite FPS arttırma yöntemleri sizin oyun oynamanızı kolaylaştıracak en etkili şekilde sağlayacak ve bilgisayarınızın performansını arttıracak yöntemlerden biridir. Bu durum özellikle bilgisayar performansınızı arttırmanıza bağlıdır. Bilgisayar performansınız ne kadar iyiyse FPS ayarlarınız da o kadar yüksek düzeyde olacaktır. Dilerseniz, FPS ayarlarınızı nasıl yükseltirsiniz, neleri yaparak iyi bir oyun performansına sahip...

Devamını Görüntüle

Reklam