Reklam08 Kasım 2020'de eklendi

Facebook Sponsor Reklam Verme ve Kampanya Oluşturma

Facebook Sponsor Reklam Verme ve Kampanya Oluşturma

Facebook reklam verme konusunda birçok kişinin kafasında soru işaretleri oluyor. Gerek lokasyon belirleme gerekse harcama bütçesi belirleme konusunda birçok kişinin sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Bizler Wikiloji olarak bu problemlere paralel bir rehber ile karşınızdayız. Aradığınız her şeyi bulacağınız Facebook reklamı yönlendirmesi sizlerle;

Facebook Nasıl Reklam Verilir?

Adım 1: İlk olarak kurumsal sayfa veya bireysel olarak bir hesap açın

Adım 2: Anasayfanın sağ üst tarafında yer alan ‘’Küçük ok’’ simgesine tıklayın.

Adım 3: Açılan menünün en alt kısmında ‘’Reklam oluştur’’ seçeneğine tıklayın.

Adım 4: Bu aşamada Facebook reklam türleri ayarları karşınıza çıkacaktır.

Adım 5: Bu ekranda size en uygun seçeneği seçin ve ilerleyin. Birçok seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerden en uygun olanı seçmelisiniz.

Facebook Reklam Kampanyası Oluşturma

Facebook reklam verme amacınızı belirlemiş olmanız gerekir. Web sitesi tıklaması mı almak istiyorum? Etkileşim mi istiyorum? Gibi soruların cevabı belirlenmelidir. Daha sonraki süreçte aşağıdaki detaylara dikkat edilmelidir.

1) Reklam Konumu Belirleme

İlk olarak satış lokasyonunuzu belirlemeniz gerekir. Face reklam verirken yapılan en büyük hatalardan birisi de lokasyonu yanlış seçmektir. Örneğin; Ankara’da hizmet veren  bir mağaza İstanbul’a reklam verebiliyor. Bu durumda da gereksiz harcamalar söz konusu oluyor. 

2) Yaş Belirleme

Ayarlayacağınız bir diğer seçenek ise yaş. Bu aşamada hedef kitlenizin yaşın tahmin etmeniz gerekir. Sattığınız ürünün, hangi yaş grubuna ait olduğu, hangi yaşa ulaşmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Buna göre yaş aralığını girmelisiniz.

3 )Detaylı Hedefleme

Burada Facebook’un aldığı çerezlerle sizlere detaylı kullanıcı davranışları sunulur. Kitlenin hobileri, ilgi alanları vs. burada sizlere sunulur. Eğer, detaylıca bir hedefiniz varsa buradan ayarlayabilirsiniz.

4) Cinsiyet Belirleme

Facebook reklamı verme konusunda gözden kaçırılan bir durum da cinsiyet. Burada dikkat etmeniz gereken şey; ulaşmak istediğiniz cinsiyeti belirlemektir. Eğer, bir kadın iç giyim satıcısıysanız reklamları erkeklere göstermeniz büyük bir maddi kayıp yaratacaktır. Bu nedenle fazla maddi kayıp yaşamamak için cinsiyeti iyi belirlemelisiniz

5) Dil Belirleme

Burada reklamı hangi dilde göstermek istediğinizi seçmelisiniz. Eğer, Türkiye sınırları içerisindeyseniz Türkçe’yi seçmelisiniz.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

04 Kasım 2020, 07:28

Instagram ve Facebook Hesaplarını 8 Adımda Birbirine Bağlayın

Instagram ve Facebook hesaplarını bağlama olayı, birçok sosyal medya uzmanı ve sosyal medya tutkunları için merak konusu olabiliyor. Bu yayınımızda zamandan kazanıp daha fazla iş yapabilmeniz için Instagram ve Facebook bağlama hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim; Instagram ve Facebook Hesapları Nasıl Birbirine Bağlanır? İki hesabın birbirlerine bağlanabilmesi için...

Devamını Görüntüle

Reklam