Reklam11 Şubat 2021'de eklendi

Evde Meditasyon Nasıl Yapılır? Başlangıç Düzeyinde

Evde Meditasyon Nasıl Yapılır? Başlangıç Düzeyinde

Evde meditasyon nasıl yapılır? Sorusu, ev içerisinde rahatlamak için sorulabilir. Meditasyon sadece dışarıda yapılan bir eylem değildir. Ev şartlarında da meditasyon yapılabilir. Dilerseniz, meditasyon evde nasıl yapılır? Sorusunun cevabını verelim;

Evde Meditasyon Nasıl Yapılır?

Evde meditasyon beden, zihin, ruh ve duygu bütünlüğünü sağlamak için yapılır. Sakin ve sessiz bir ortam yaratılır ve kendi içinize bir dönüş gerçekleştirilir. Bunun için önce algıların açılması ve odak noktasının iyi belirlenmesi şarttır.

Düzenli bir şekilde program oluşturmalısınız. İçinde bulunduğunuz mekanı sakinliğe ve dinginliğe götürecek bir biçimde arındırın. Bunu meditatif müzikler açarak gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle yapmanız gerekenler;

 1. Sessiz ve sakin bir yere geçin.
 2. Rahat ettiğiniz bir pozisyon alın.
 3. Bir mum yakın ve odaklanın. 

1) Sessiz ve Sakin Bir Yere Geçin

Meditasyon yapmak için belirli bir kural yoktur. Kişinin en mükemmel halini yansıtabileceği bir mekanın bulunması yeterlidir. Herkes için genelgeçer olabilecek konu ise çok gürültünün olmadığı bir mekanda bulunmak olacaktır. 

820 veya üzeri HZ olan müzikleri açıp dinginliğin huzuruna kendinizi bırakın. Aradığınız cevaplara gündelik hayatın kötü enerjileri içerisinde ulaşamazsınız. Auranızı temizlemeniz ve evrenin yaratıcı gücüne kendinizi bırakmanız için sessizlik gerekir. 

2) Rahat Ettiğiniz Bir Pozisyon Alın

En önemlisi kendinizi nasıl rahat hissediyor iseniz öyle davranmaktır. Zaten arınmanın da temeli kendi bilgeliğinizin farkında olacağınız formda olmanızdır. Bazen oturmak ve uzanmak da tercih edilebilir bu size kalmış bir meseledir. Vücudunuzu hissedebileceğiniz tüm pozisyonlar çakraları keşfederken makuldür. Yapılan meditasyonun türü de önemlidir.

Örneğin mantra dinlerken bağdaş kurup gözlerinizi kapatabilir veya olumlama yapabilirsiniz. Evde meditasyon yapmak dendiğinde giysilerinizin de size en iyi gelen şekilde olduğu bir şekilde ayarlanması anlamına gelir. Bu fresh ve aydınlık hissettirecektir. 

3) Bir Mum Yakın ve Odaklanın

Ateşin şifasını hissetmek her bedene ve zihne iyi gelir. Bu sebeple kesinlikle ışığın ve ısının gücüne kendinizi bırakmalısınız. Elementlerin enerjisi kesinlikle farkedilmelidir. Açık havada değil de evde yaptığınız için en uygunu budur. İstediğiniz kadar içinizde sizi yönlendiren o sesin dur dediği ana kadar yaktığınız muma doğru bakabilir ve dinlenebilirsiniz. Kesin etkili bir terapi yöntemidir. 

Meditasyonun Faydaları Nelerdir?

Öncelikle çakraların dengelenmesi ve benliğin bütünlüğe kavuşmasını sağlamaktadır. Meditasyonun faydaları varlığın dengelenmesine yardımcı olmaktır. Sorunların ortadan kalkmasına yararlıdır. Aradığınız cevapların dışarıda değil kalpten gelen bir görüde sizin içinizde olduğunu göreceksiniz. Düzenli aralıklarla tekrarlandığında asıl etkilerini görmeye başlarsınız. 

Bunu bir kendine yolculuk çalışması olarak düşünün ve akışın içine dalın. Örneğin sürekli negatif enerjiye maruz kalıyorsunuz ve aklınız düşünceler ile dolu, o halde bağınızı kesmeniz ve uzaklaşmanız gereken insanlar ve koşullar var demektir. Evde meditasyon yapmak size tüm engellerin kalkması konusunda destek olacaktır. En belirgin faydaları ise şunlardır; 

 • Zihni kötü düşüncelerden arındırır.
 • Aurayı tazeler ve sadece kendi enerjinizle besler.
 • Vücut ağrılarına iyi gelir.
 • Beyni boşaltarak sadece kendinize odaklanmanızı sağlar.
 • Kimsenin sözleri sizi etkilemez.
 • Yolunda gitmeyen ne varsa yola koymak için inanç verir.
 • Temiz ve sakin bir varlığa kavuşturur.

Meditasyon Ne İşe Yarar?

Huzur bulmanıza ve kendinizi tanımanıza olanak sağlar. Meditasyon hareketleri doğru uygulandığında kişiye açık bir zihin verir. Özgür ve özerk hissetmenize olanak tanır. Toplumsal yaşam içerisinde karmaşa ve kaosun ortasında sürekli negatif düşünceler ile meşgulseniz bunlardan kurtulmanıza yardımcı olur. 

Özellikle kentlerde egzoz dumanları ve kirli hava, sürekli radyasyona maruz kalmak kişinin kendini bu karışıklıkta kaybetmesine neden olabilir. Dış koşulların dışarıda kaldığı bir hayat için evde meditasyon yapmak size kendinizde unuttuğunuz yönlerinizi tekrar tanımanıza imkan kazandırır. 

Meditasyon Tehlikeli Mi?

Meditasyon tehlikeli değildir. Çünkü sakinlik ve huzurun hakim olduğu bir etkinliktir. Size iyi gelecek olan tekniğin faydasız olması mümkün değildir. Bazen çok fazla kötü enerjiye maruz kaldıysanız ve içinden çıkılmaz bir hal aldıysa yüzleşmek korkutucu olabilir. Sırf bu yüzden kaçmamalı ve üzerine gidip kendi kuruntularınızla savaşmalısınız. 

Bazı kişiler bu deneyimleri olumsuzluk olarak algılar ve biraz ürkütücü bulur. Ancak meditasyon çeşitleri fazlaca olmakla birlikte herkes kendine uyanı seçip bir uyanış yolculuğuna başlayabilir. Önyargılardan arındıran hiçbir şey tehlikeli olmadığı gibi son derece olumlu etki kazandırır.

Meditasyon Yaparken Ağlamak Zararlı Mı?

Meditasyon yaparken ağlamak zararlı değil tam tersine arındığınızı gösteren bir işarettir. Yüksek yaratıcı bir güce geçerken seviye atladığınızı düşünün ve geride birçok yaşanmışlığın sizi durdurmak istediğini varsayın. İşte hal böyle olduğunda vücut sağaltım yapmak ister. 

Duygu boşaltımı bu noktada normal ve olağandır. Herkesin geçtiği bu yolculukta gözyaşı illa ki olacak ki olanı olduğu gibi kabul edip vedalaşabilesiniz. Ayrıca affedicilik ve dinginlik hemen kazanılan bir bilgelik değildir. Kendine varmak için önce eskiye dair tüm duygu ve düşüncenin feda edilmesi gerekir. Özellikle evde meditasyon yapmak dışavurum yaşarken kendinizi rahat hissetmenizi sağlar.

Meditasyon Müzikleri

Meditasyon müzikleri arınma yaparken ve zihninizi boşaltırken ihtiyacınız olabilecek bir etkendir. Seçim yaparken size en fazla hitap edenini bulup dinlemeniz faydalı olacaktır. 800 ve üzeri HZ tercih edilirse daha iyi olur. Melodilerin ve ritimlerin şifalandırıcı bir yönü vardır. Kendinizi keşfetme adımlarını atarken notaların harmonisinin sizi sarması için hoş bir tınıya izin verin. Bunlardan bazıları ise şöyledir;

 • 9Hz 99Hz 999Hz Infinite Healing Golden WaveVibration of 5 Dimension Frequency
 • 999 hz | Melek Frekansı | Işık Bedeninin Aktivasyonu | Metatron Küpü | İlahi Koruma
 • 888 hz | Bolluğun Altın Eller | Sonsuz Sevgi ve Minnettarlık | Evrenin İlahi Hediyesi
 • Manifest Miracles, Calm The Mind, Remove All Negative Blocks & Release Stressors
Meditasyon Rahatlatır Mı?

Meditasyon, vücudu rahatlatmak amacı ile yapılmaktadır. Yukarıdaki rehbere uygun düzgün bir şekilde yapıldığı taktirde ciddi bir rahatlama hissedeceksiniz. Eğer, rahatlama hissi gelmiyorsa ya odaklanamıyorsunuz ya da bir şeyler ters gidiyor demektir.

Evde meditasyon yapmak için sessizlik şartını kesinlikle sağlamalısınız. Dikkatinizi vermezseniz, başarıya ulaşamazsınız.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

09 Ekim 2020, 08:18

Gümüş Takılar Evde Nasıl Temizlenir?

Işıl ışıl parlayan gümüş kolyeleri, yüzükleri, küpeleri takmayı çok severiz. Fakat gümüş takılar bir süre sonra kararıyor. Kararan gümüş takıları hemen gümüşçüye götürüp temizletmeye gerek yok. Evde deneyeceğiniz birkaç yöntemle gümüş takılarınızı eski haline getirebilirsiniz. Her evde bulunabilen malzemelerle gümüşleriniz göz alıcı parlaklığını geri kazanacak. Gümüş takılarınızı hazırladıysanız başlayalım. Evde...

Devamını Görüntüle

Reklam