02 Şubat 2021'de eklendi

Epic Games Msvcp140.dll Hatası Nasıl Çözülür?

Epic Games Msvcp140.dll Hatası Nasıl Çözülür?

Epic Games Msvcp140.dll hatası, Epic Games’in açılmamasına ve oyunların oynanmamasına sebebiyet veren bir hatadır. Bu hatanın 3 tane farklı çözümü vardır. Hatanın kaynağına göre değişik yöntemler etkili olabilir. Msvcp140.dll çözümü şu şekilde;

Epic Games Msvcp140.dll Çözümü

  • Yöntem 1: Yeniden Yükleme Yapın
  • Yöntem 2: Windows Güncelleştirmeyi Kontrol edin
  • Yöntem 3: Sistem Dosya Denetçisi Kullanın

Yöntem 1: Yeniden Yükleme Yapın

Bazı programlar ya da oyunlar DLL dosyası düzgün yüklenmediği için bilgisayarda çalıştırmayabilir. Bu tür bozuk dosyalı programlara sahipseniz ‘’Msvcp 140.dll Bilgisayarda Eksik’’ yazısı ile karşılaşabilirsiniz.

Epic Games msvcp140.dll hatası çözümü için dosyayı silmek gerekir. Bunun için: Ayarlar> Uygulamalar> Özellikler kısımlarına giriş yapın ve hata veren dosyayı bilgisayarınızdan silin.

Yöntem 2: Windows Güncelleştirmeyi Kontrol Edin

Windows için güncellemeler, eksik dosyaları tamamlamada, cihazınızın daha iyi performans göstermesinde ve güvenliği artırmada yarar sağlar. 

Windows güncelleştirme işlemi için ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş yapın, ‘’Güncelleştirme ve Güvenlik’’ kısmına girin. Son kısımda ‘’Güncelleştirmeleri Denetle’’ seçeneğine tıklayın. Bir süre bekleyin ardından güncelleştirme ibaresi gelince kurulumu başlatın. 

Windows güncelleştirme işlemini anlatılana göre yaparsanız Epic Games Msvcp 140.dll eror sorunu çözülür.

Yöntem 3: Sistem Dosya Denetçisi Kullanın

Epic Games Launcher msvcp 140.dll hatası, ‘’Sistem Dosya Denetçisi’’ tarafından bozuk dosyanızı bulup onarmanıza sağlıyor. Msvcp 140.dll hatası gibi bozuk dosyaları SFC taramasında araştırabilirsiniz.

Aramayı gerçekleştirmek için CMD komut sistemini ‘’Yönetici’’ olarak açmanız gerekir. Açtığınız komuta ‘’sfc/ scannow’’ yazısını yazın ve ‘’Enter’’ tuşuna basın. İşlemi gerçekleştirdikten sonra sistem bozuk dosyayı aramaya başlayacak. 

Bozuk dosyayı otomatik bulup Epic Games msvcp140.dll hatası çözümü için sorunlu veriyi onarmaya başlayacak.

Epic Games Gta Msvcp 140.dll Çözümü
  • C:\Windows\System32\msvcp140.dll
  • C:\Windows\System32\vcruntime140.dll
  • C:\Windows\SysWoW64\msvcp140.dll
  • C:\Windows\SysWoW64\vcruntime140.dll

Gta msvcp 140.dll çözüm için, Bilgisayarınızda yüklü olan yukarıdaki dosyaları silin. Silme işlemi sonrası Microsoft Orijinal sitesine girip Visual 2015 dosyasını cihazınıza yükleyin.

Not: Visual 2015 dosyasını Microsoft’un sitesi dışında başka yerde indirmeyin. Başka siteden indirirseniz bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılımlar yükleyebilirsiniz.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

06 Aralık 2020, 12:35

Xiaomi İle İlgili Bilmeniz Gereken 5 Bilgi

Xiaomi telefon markası, son yıllarda Pazar payını ciddi bir şekilde arttırdı ve satışlarını da katladı. Bu nedenle Abd’de yaptırımlara maruz kalan Xiaomi hakkında ne biliyoruz? Bu firma ile ilgili bütün detayları sizler için derledik. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim; Xiaomi Nerede Üretiliyor? Xiaomi, son zamanlarda hayatımıza girmiş yeni ve etkili bir teknoloji....

Devamını Görüntüle