Reklam13 Aralık 2020'de eklendi

Epic Games Launcher Açılmıyor Çözümü

Epic Games Launcher Açılmıyor Çözümü

Epic Games Launcher açılmıyor problemi herkesin başına gelebilir. Pek çok kullanıcı bu sorundan yakınıyor ve çözüm arama derdine giriyor. Sorun adından da anlaşıldığı gibi başlatıcının açılmamasından kaynaklanmaktadır. Bu durumda kullanıcılar, oyuna girdikten sonra oyunun bir süreliğine başladığını görür fakat başlangıç ekranına çok kısa bir süre sonra geri döner. Bu durumda Epic Games oyunu başlatamaz. Peki, bu problemin çözümü ve nedenleri neler? Birlikte bakalım.

Epic Games Launcher Açılmama Sorunu

Epic Games açılmama sorunu üç farklı şekilde meydana gelmektedir. Bu nedenler bilgisayar ve kullanıcılar arasında farklılık gösterebilir. Sırasıyla nedenleri incelediğimizde;

 • Hata ve ya sunuculardan kaynaklı; Epic Games Launcher hatası’nda uygulamanın bir sebep olmadan sebepsizce takılıp kalması diyebiliriz. Bu durumun kesin bir cevabı bulunmuyor fakat muhtemel olarak durum, uygulamanın olması gereken şekilde başlatılamamasıdır. Sistem ve ya oyun yeniden başlatılması sorunu çözebilmektedir.
 • Sunuculardan kaynaklı; Epic Games sunucuları bu soruna neden olabiliyorlar. Bilgisayarınız Epic Games sunucularına bağlanamazsa bilgisayarınız da oyunu açamaz. Eğer başlatıcıyı görüyorsanız, durumu bağlantı kurmaktan meşgul olarak değiştirmelisiniz. Bu durum genellikle güncellemeler üzerinde etkilidir. Geçmesini beklemekten başka çareniz maalesef yoktur.
 • Antivirüs nedeniyle; Bazı anti virüs uygulamaları, oyunun başlamasını engelleyebilir. Bu nedenle yüklü virüs korumanızı değiştirmeniz ya da oyun oynamak için kapatmanız Epic Games hatası için çözüm olabilmektedir.

Epic Game Launcher Açılmıyor Diğer Çözümler

Yukarıda aslında biraz çözümlere değinmiştik özellikle antivirüsü devre dışı bırakmanız sizin için en etkili yollardan biri olabilir. Bunun dışında;

1) Görev yöneticisi ile Epıc Games Sonlandırılabilir. Bu çözümün adımları sırayla;

 • CTRL, SHIFT ve ESC tuşlarına aynı anda basılı tutmalısınız.
 • İşlem listesinden Epıc Games uygulamasını bulmalısınız.
 • Epıc Games Seçilmeli ve Görevi Sonlandır işlemleri devam etmelidir.

2) Başlatıcı özellikleri değiştirme yoluyla ayarları etkinleştirebilirsiniz.

 • Başlatıcınızın bulunduğu masaüstüne gidin. Kısayol seçeneği olan Epıc Games’i açın.
 • Epic Games Launcher bozuk demeden önce Epıc Games Launcher’a sağ tıkaltın ve özellikler diyin.
 • Şimdi hedef alanı bularak (kısayol sekmesinin seçili olduğundan emin olmalısınız) hedef alanının bittiği yere –OpenG yazmalısınız.
 • Yeni görüntü ““C: \ Program Files (x86) \ Epic Games \ Launcher \ Portal \ Binaries \ Win32 \ EpicGamesLauncher.exe” –OpenGL” şeklinde olması gerekiyor.
 • Şimdi tamam deyin ve uygulaya tıklayın.

Epic Games Launcher.Exe 0xc00007b Düzeltme

Epic Games 0xc000007b hatası, en bilinen ve rahatsız edici hatalardan biri olarak biliniyor. Bu sorunu aşmak için Epıc Games Başlatıcısını yeniden başlatabilirsiniz. Eğer hata devam ediyorsa Microsoft Desteği almanızda fayda bulunuyor.

 

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

23 Ekim 2021, 10:07

New World Thick Hide Nereden Bulunur ? Hangi Hayvandan Çıkar ?

New World oyununda en çok ihtiyaç duyulan malzemelerden birisi Thick Hide denilen hayvan derisidir. Kalın deri anlamına gelmektedir. Bol tüylü, postu olan hayvanlardan elde edilmektedir. Bu malzeme bir çok eşya yapımında kullanılır, özellikle çantanızı büyütmek için Thick hide elde etmeniz gerekmektedir. Thick Hide Nereden Çıkar Restless Shore bölgesindeki 40 seviye...

Devamını Görüntüle

Reklam