31 Ocak 2021'de eklendi

Epic Games 0xc00007b Hatası Nasıl Çözülür?

Epic Games 0xc00007b Hatası Nasıl Çözülür?

Epic Games 0xc00007b hatası genellikle uyumluluk problemlerinden dolayı ortaya çıkar. Bu problemin çözümü için deneyebileceğiniz 3 adet çözüm yöntemi vardır. 0xc00007b çözümü aşağıda verilmiştir;

Epic Games 0xc00007b Hatası Çözümü

  • Yöntem 1: Bilgisayarı Yeniden Başlatın
  • Yöntem 2: Uygulamayı Yönetici Olarak Çalıştırın
  • Yöntem 3: Ekran Kartı Sürücüsünü Güncel Tutun

Yöntem 1: Bilgisayarı Yeniden Başlatın

Epic Games 0xc00007b hatası için en basit ve bilinen yöntem kapa aç taktiği olur. Yeniden başlatmak, bilgisayarınızda eksik ya da bozuk dosyaları onarmaya ve tekrar göz atmayı sağlar.

Not: Yeniden başlatma işe yaramadıysa mutlaka ekran kartınızın güncel olup olmadığını kontrol edin.

Yöntem 2: Uygulamayı Yönetici Olarak Çalıştırın

Bu tür hataların diğer basit çözümü ise uygulamayı yönetici olarak çalıştırmak işe yarayan yöntemlerden biridir.

  • Adım 1: Uygulamaya sağ tıklayın ve ‘’Özellikler’’ seçeneğini işaretleyin.
  • Adım 2: Açılan sekmeden ‘’Uyumluluk’’ bölümüne giriş yapın.
  • Adım 3: Sayfada yazan ‘’Tüm Kullanıcıların Ayarlarını Değiştir’’ seçeneğine tıklayın ve açılan bölümden ‘’Bu Programı Yönetici Olarak Çalıştır’’ yazısına tıklayın. Adımları sırasıyla uygularsanız Epic Games 0xc00007b sorununu başarıyla halletmiş olursunuz.

Not: ‘’Uyumluluk’’ kısmında ‘’Tüm Ayarları Değiştir’’ seçeneği bulunmuyorsa, sekmenin alt kısımlarında yer alan ‘’Bu Programı Yönetici Olarak Çalıştır’’ yazısını bulabilirsiniz.

Yöntem 3: Ekran Kartı Sürücüsünü Güncel Tutun

Ekran kartınızı mutlaka güncellemeyi unutmayın, özellikle NVIDIA marka ekran kartlarını mutlaka resmi sitesinden güncelleyin.

Güncelleme işlemini yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın, muhtemelen Epic Games 0xc00007b hatası ortadan kalkar.

Epic Games Açılıp Kapanıyor Sorunu

Epic Games açılıp kapanıyor sorunu için, ‘’Aygıt Yöneticisi’’ kısmından NVIDIA ekran kartını devre dışı bırakın. Daha sonra NVIDIA denetim masasından Epic Games’i ekleyin ve uygulamaya tekrar girmeyi deneyin.

Uygulamayı silip tekrar yüklemek ya da bilgisayara format atmak kesin çözüm vermediği gibi boşuna zaman kaybı yaşatır.

Not: Windows Güncelleme Yardımcısı’nı kullanarak bilgisayarınızı güncelleyip yeniden başlatın. Bu yöntem de başarı oranı yüksektir.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

26 Kasım 2020, 06:33

Word Karakter Aralığı Ayarlama Nasıl Yapılır?

Word karakter aralığı ayarlaması, akademik anlamda ihtiyacınız olan bir şey. Üniversite veya liseye  yeni geçmiş kişiler, öğretmenlerinin ‘’ 1,5 aralıkta olmalı’’ cümlesini elbette duymuştur. Word dosyalarında karakter aralığı, genel anlamda metnin görsel anlamda estetiğini iyileştirmek ve metne görsellik katmak adına düzenlenir.  Temel anlamda ise iki karakter arasında boşluğun ayarlanması olarak...

Devamını Görüntüle