Reklam12 Ekim 2020'de eklendi

En Güvenilir 3 Cep Telefonu Modeli

En Güvenilir 3 Cep Telefonu Modeli

2020 yılındayız ve teknoloji o kadar gelişti ki artık neredeyse her şeyi yapmak mümkün. Bu yüzden akıllara telefonunuzdaki verilere kimlerin erişebildiği geliyor. Bu bir paranoya değil, telefonunuza indirdiğiniz uygulamalara, programlara verdiğiniz izinlere bakın. Bunlar bildikleriniz, peki ya bilmedikleriniz? Maalesef %100 güvenli bir sisteme sahip cep telefonu yok. En basitinden GPS ile konumunuz takip ediliyor. Bu yazımızda sizin için piyasadaki en güvenilir akıllı telefonları araştırdık ve özellikleriyle paylaştık.

Yüksek Güvenlikli Cep Telefonları

Google Pixel 4/4 XL

Pixel 4 ve Pixel 4 XL, Titan M çipine sahiptir. Bu çip Google bulut sistemlerini koruyan çip model alınarak üretilmiştir. Titan M, mobil ödemelerinizi ve diğer işlemlerinizi güvenle yapabilmenizi sağlar. Yüz tanıma özelliğini kullanmak için çıkarılan yüzünüzün haritası ve parmak izleriniz ve hatta ekran kilidini açmak için oluşturduğunuz şifre bile Titan M’de saklanmaktadır. Pixel telefonlarda ek olarak 3D yüz tanıma vardır. Bu özellikle ödemelerinizde yüz tanıma özelliğini kullanabilirsiniz.

Şu anda Türkiye’de satışta olmayan bu telefonun özellikleri şu şekilde;

Diğer özelliklere buradan ulaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy X20 Ultra

 

Üretim sırasında, her Samsung Galaxy S20 Ultra’ya, sadece Güvenli Öğeden erişilebilen bir Cihaz Kök Anahtarı eklendi. Bu anahtar her bir cihaz için ayrı olacak şekilde üretilmiştir. Knox ve bu anahtar cihazı her türlü korsan uygulamalardan ve cihazınıza erişmeye çalışan kişilerden korur.

Telefonuz birinin eline geçti ve verilerinizin çalınacağından şüpheliyseniz, cihazda başarısız 15 şifre girişiminden sonra telefondaki tüm verileri silecek bir özellik vardır. Bu telefon için Samsung’un çıkardığı en güvenli telefon diyebiliriz.

Samsung Galaxy X20 Ultra, Samsung Türkiye sitesinde 11199 TL’ye satışa sunulmuştur. İşte bu telefonun özelliklerinden birkaçı;

iPhone 11 Pro Max

Herkes Apple ürünlerinin ne kadar güvenilir ve hacklenmesinin zor olduğunu bilir. iPhone’ları FBI’ın bile kıramadığını duymuşsunuzdur. Fakat Apple her yeni iPhone’da güvenliği daha da arttırmaktadır. Apple’ın en son çıkardığı iPhone’u iOS 13 ve yüz tanıma özelliği iyileştirmeleriyle erişilmesi oldukça zor bir telefondur. Yeni iPhone’da ”iPhone’umu Bul” özelliği internetiniz kapalı olsa bile telefonunuzu kaybettiğinizde ya da telefonunuz çalındığında çalışmaktadır. İnternetiniz kapalı olduğunda telefonunuz konumu şifreli olarak en yakındaki iOS 13’e sahip olan Apple cihazına gönderir ve buradan”iPhoneumu Bul” uygulamasına yükler. Böylelikle telefonunuzun konumuna erişebilirsiniz.

Apple iPhone 11 Pro Max 13.199 TL’den satışa sunulmuştur. Aşağıda telefonun birkaç özelliğini bulabilirsiniz;

Daha fazla özelliğini keşfetmek için buraya tıklayınız.

Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

08 Ocak 2021, 07:19

3 Yöntemle Turkcell Numara Gizleme İşlemi

Turkcell numara gizleme ayarları ile birlikte arama yaptığınız kişi, numaranızı göremeyecek. Arama yaptığınızda ‘’Gizli numara’’ olarak görüneceksiniz. Bunu yapmanın basit adımları var. iOS ve Android için yöntemleri ayrı ayrı anlattık. Dilerseniz, Turkcell no gizleme hakkındaki detaylara geçelim; Turkcell Numara Nasıl Gizlenir? Adım 1: Öncelikle Turkcell numara gizleme için telefonunuzun numara...

Devamını Görüntüle

Reklam