Reklam19 Ocak 2021'de eklendi

En Etkili Şekilde Kaşın Ortası Nasıl Alınır?

En Etkili Şekilde Kaşın Ortası Nasıl Alınır?

Kaşın ortası nasıl alınır? Sorusu, daha güzel bir görünüş için iyice öğrenilmelidir. Kaşın ortasını alırken kullanabileceğiniz birden fazla yöntem var. Bu yöntemler ile birlikte kaşınızın ortasında herhangi bir kıl parçası kalmayacak. Tüm detaylar yazımızda.

Kaşın Ortası Nasıl Alınır?

  • Yöntem 1: Kaş Alma ve Temizleme İşlemine Hazır Hale Getirin
  • Yöntem 2: Kaşlarınızı Çıkış Yönüne Doğru Tarayın ve Kısaltın
  • Yöntem 3: Kaş Ortası Alma İşlemi
  • Yöntem 4: Kaşınızı Pamukla Silin ve Nemlendirin

Yöntem 1: Kaş Alma ve Temizleme İşlemine Hazır Hale Getirin:

Kaş ortası alma işlemine geçmeden önce yüzünüzü iyice yıkayın ve makyajdan iyice arındırın. Düzeltme işleminde cımbız ya da ağda kullanılacağı için temizlerken ılık su kullanmaya özen gösterin.

Gözenekleriniz genişleyeceği için daha rahat kaş almanızı sağlar. Ayrıca ılık su kullanımı cildinizi yumuşatacağı için acı hissi azalır.

Yöntem 2: Kaşlarınızı Çıkış Yönüne Doğru Tarayın ve Kısaltın:

Kalem düzelticinin içinden çıkan minik fırça ile kaşlarınızı çıkış yönüne doğru tarayın. Daha gür kaş görünümünden hoşlanıyorsanız yukarı doğru tarayın.

İnce kaş tercih ediyorsanız kaş köklerine yakın mesafede kısaltın. Kalın kaş tercih ediyorsanız kendi belirlediğiniz mesafe çevresinde kesilmesini öneririz. Dilerseniz, kaşın ortasını almak için sıradaki uygulamamıza geçelim;

Yöntem 3: Kaş Ortası Alma İşlemi:

İp ve ağda ile kaş alma yöntemleri en sık başvurulanlar arasında yer alır. Fakat bu teknikleri uygulamayabilmek için elinizin alışmış olması gerekir. Bu nedenle en kolay yöntem cımbızdır. Çünkü kontrollü bir biçimde işlem yapmanıza neden olur.

En önemli hususlardan biri acele etmeden kaşlarınızı düzgünce almanız. Gerekli durumlarda diğer elinizi de kullanın.

Ortadan kaş alırken fazla almamak için hafifçe kalem ile çizin. Bu yöntem eliniz yatkın değilse fazla ya da az almanızı engeller.

Yöntem 4: Kaşınızı Pamukla Silin ve Nemlendirin:

Kaş ortası alma işleminin sonunda küçük parça pamuk yardımı ile kaşlarınızı silin. Aynada gözden kaçan tüy var mı kontrol edin. 

İşlemler sonrası kızarıklık oluşmaması için nemlendiriciyi mutlaka kullanın. Nemlendirici cildinizi besleyecek ve kızarıklık oluşmasını engelleyecek.

Doğal Kaş Şekli Nasıl Belirlenir?

Doğal kaş şekli modeline sahip olmak için, yüz şekline uygun bir kaş biçimini tercih etmeniz gerekir. Bunu anlamak için fırça ya da kalem ile yüzündeki üç noktayı ölçmeniz gerekir.

Kalemin ucunu burnunun bittiği noktaya denk getirin.  Düz tutuğunuzda kaşlarının hizalandığı noktadan başlangıç noktasını bulabilirsiniz.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

19 Nisan 2021, 17:02

Yüzde (%) Hesabı Nasıl Yapılır?

Yüzde hesaplamak, eğer bir uygulama ya da hesaplama robotu kullanıyorsanız oldukça kolaydır. Fakat bazı anlarda bu hesaplama modüllerine erişim güç olabilir. Özellikle sınavlarda yüzde hesabı içeren sorularda bu hesabı sizin yapmanızı isterler. Bu yazımızda size yüzde hesabının nasıl yapılacağını öğreteceğiz. Yüzde hesabı Yüzde kelimesi İngilizce ‘ de percent/percentage demektir. Cent,...

Devamını Görüntüle

Reklam