Reklam02 Şubat 2021'de eklendi

Dijitsu Tv Nasıl? Dijitsu Tv Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Dijitsu Tv Nasıl? Dijitsu Tv Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Dijitsu Tv markası, ürün kalitesini ve müşteri memnununiyetini üst düzeyde tutmayı hedefleyen bir marka. Ürün çeşitliliği ve farklı alanlarda boy göstermesi ile de Global bir firma olma yolunda ilerliyor. Bu yolda da kaliteli ve insanların hizmetine uygun bir ürün ortaya çıkarmayı hedefliyorlar.

Her ürünleri diledikleri kalitede ve hedefledikleri kullanıcı deneyimine sahip mi bu birazda kişisel olarak değişim gösterebilir. İyi ve kaliteli ürünleri ile birlikte sıkıntılı denilebilecek hatalar da mevcut. Fakat yine de belirli kriterlerde fiyat performansı iyi denilebilir.

Dijitsu Tv Yorumları

Her üründe olduğu gibi Dijitsu Tvlerin olumlu ve olumsuz yönleri bulunmakta. Kullanıcı deneyimi açısından incelendiğinde insanların farklı yorumlarda bulunduğu görülüyor. Dijitsu televizyonlarının da kullanıcı deneyimleri açısından incelediğimizde görüntü kalitesi, malzeme kalitesi, kanal geçişleri ve servis kalitesi ile değerlendirmek gerekiyor. Yapılan Dijitsu yorumları şu şekilde;

Dijitsu Görüntü Kalitesi; her televizyonun görüntü kalitesi potansiyeli birbirinden farklı olabiliyor. Çoğunlukla alıp da deneyimlemeden televizyonun potansiyelini bilmek zor görünüyor. Bu anlamda inceleme yapmak gerekirse daha önceden televizyonu kullananların yorumları ön plana çıkıyor. İnternet üzerinde Dijitsu televizyonlarının yorumları incelendiğinde genel anlamda olumsuz bir kullanıcı kitlesi bulunuyor.

Tabii her özelliği ile olumlu ve fiyat performans açısından uygun bir teknolojik cihaz bulmak genelde zor. Bu olumsuzluklara rağmen Dijitsu’nun smart özelliği bulunmayan fakat uydu alıcısına sahip bir Dijitsu TV’yi deneyimleme fırsatı elimize geçti.  Görüntü kalitesi açısından gerçekten şaşırtıcı düzeyde ve beklentilerin daha iyisinde bir görüntü kalitesine sahip denilebilir.

Fakat ev ortamında bir televizyonun kalitesi çoğunlukla iyi gözükecektir.  Yine de ev ortamında şaşırtıcı derecede görüntü kalitesinin iyi olduğu büyük bir gerçek.

Dijitsu Malzeme Kalitesi; Malzeme kalitesi çoğunlukla televizyona dokunur dokunmaz anlaşılan ve kendini hemen ele veren bir durum. Dijitsu TV’ye ilk dokunduğunuz anda çerçeve ile birlikte arka kasasının çok da kaliteli malzemeye sahip olmadığını hemen anlayacaksınız. Bu durumu markanın kullanıcı deneyimine odaklanmasına bağlayabiliriz. Ayrıca üst düzey malzeme ve kullanıcı deneyimi için çok uçuk fiyatlar karşınıza gelecektir aklınızda bulunsun.

Dijitsu Kanal Geçişi; Her TV sever, kanal geçişlerinin oldukça seri ve hızlı olmasını ister. Fakat bilinmelidir ki harici bir uydu alıcınız yoksa hızda da çok yüksek verimli bir şey beklememelisiniz. Fakat yine de Dijitsu bu konuda beklentilerden hızlı diyebiliriz. Kanal geçiş hızı normalin üzerinde ve oldukça tatmin edici.

dijitsu tv

Dijitsu Televizyon Servisi

Servis konusuna kesinlikle farklı bir başlık açmak gerekiyor. Çünkü ilden ile bile farklılık gösterebiliyor ve hizmetin kalitesi duruma göre değişebiliyor. İstanbul‘da Dijitsu televizyonları için iyi bir servis hizmeti bulunuyorken, başka bir ilde kötü kullanıcı deneyimi ortaya çıkabilir. Bu konuda kesinlikle yaşadığınız yerin servis yorumlarını incelemenizde fayda var.

Fiyat performans oranında incelediğimizde Dijitsu televizyonların kullanılabilirliği yüksek. Olumsuz yorumların yanında olumlu yorumlarında çokça olduğunu söyleyebiliriz. Tabii bu noktada araştırıp ürünü kullanmak sizin inisiyatifinize kalıyor.

Dijitsu Tv Ne Malı

Dijitsu Tv markası, Türkiye’nin kendi ürettiği ve merkezi İstanbul’da olan bir markadır. Sadece televizyon sektöründe değil aynı zamanda; beyaz eşya, ısıtma ve soğutma eşyaları üretimi yaptığını söylemekte de fayda var. Fakat televizyon sektöründe daha yeni diyebiliriz. Fakat bunlara rağmen geniş bir ürün portföyüne sahip.

Dijitsu Televizyon BİM

Dijitsu markasının iş ortaklığı yaptığı en büyük firmalar BİM, A101,ŞOK, Teknosa ve birçok yerde satış noktası bulabilirsiniz. Fakat genellikle bu firmaların marketlerinde ürünler sergilenmekte ve satışa sunulmakta. Kullanıcıların en hızlı şekilde alabileceği, insanların ihtiyaçlarının en iyi şekilde giderilebileceği şekilde ürünlerin dağıtımı yapılıyor. Marketlerin aktüellerini takip edip satın alabilirsiniz.

Dijitsu Tv Televizyon Kurulumu

Dijitsu televizyon kurulumunu genellikle servisin gelip yapması gerekir. Televizyonun bir sıkıntısının varsa giderilmesi ve müşteri memnuniyeti için bu çok önemli bir konu. Eğer kendiniz televizyonu kurmayı denerseniz ve televizyon da bir sıkıntı varsa bunu servis kabul etmeyebilir. Bu sebepten dolayı kesinlikle servisin gelip televizyonu kurmasını beklemeniz gerekmektedir. Fakat yine de Dijitsu kurulumu için;

 • Adım 1: Ayarlarda “ Kanal” kısmına gelmelisiniz
 • Adım 2: “Uydu Çanağı Kurulumu” bölümünü seçmelisiniz.
 • Adım 3: Burada 4 tane 0 seçeneğini giriş şifreyi yazıyorsunuz.
 • Adım 4: Burada TÜRKSAT seçeneğini bulmanız gerekiyor.
 • Adım 5: Sağ tarafta bulunan ayarlardan OSEqC1.0 ayarını LN1B yapmalısınız.
 • Adım 6: Şimdi mavi tuşa basarak kanal araması yapmalısınız.
 • Adım 7: Bir müddet arama yapmayı beklemelisiniz.
 • Adım 8: Gelen kanallar karışık şekilde gelecektir. Düzenleme yapmanız gerekiyor.
 • Adım 9: Menüden “Kanal Düzenle” bölümüne geliyorsunuz.
 • Adım 10: Düzenlemek istediğiniz kanalın üzerine gelip sarı tuşa basıyorsunuz. Sonra istediğiniz yere gönderiyorsunuz.
 • Adım 11: Bu şekilde istediğiniz programları istediğiniz yere koyuyorsunuz ve kaydet deyip çıkış yapıyorsunuz.

Dijitsu Tv Televizyon Danışma Hattı için; 0(850) 460 06 66 numarayı arayıp servis durumunu ve kurulumu öğrenebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Dijitsu Televizyon Hangi Ülkenin?

Dijitsu Tv, bir Türk malı ve merkezi de İstanbul. Türkiye’nin dört bir tarafına dağıtım ve ürün gönderiyor. Sadece televizyon değil aynı zamanda beyaz eşya ve ısıtma-soğutma sistemleri de üretiyorlar.

Dijitsu Tv Hangi Markanın Yan Ürünü

Dijitsu Tv kendi başına bir firma ve kendi ürünlerini üretiyor. Herhangi bir markanın yan ürünü değildir. Kendi ürünleri ile hizmet ediyor.

Dijitsu Televizyon Nasıl?

Kullanıcı deneyimleri arasında farklılıklar gösterse de ürünlerin iyi ve kötü derecesi değişiyor. Bir kullanıcı ürünü sevebilirken diğeri sevemeyebilir. Fakat bizim gözlemlerimiz ve deneyimlerimiz neticesinde Dijitsu’nun fiyat performansının iyi bir seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Dijitsu televizyonu nasıl? Sorusunun cevabı kullanıcı yorumlarında da görülüyor.

Dijitsu Televizyon İnternete Nasıl Bağlanır?

Aldığınız televizyonun wi-fi desteği bulunuyorsa rahatlıkla internete bağlayabilirsiniz. Bunun için farklı ürünlerde farklı bağlantılar kurulsa da Dijitsu televizyonu internete bağlama aşağıdaki gibi oluyor;

 • Adım 1: Öncelikle telefonunuzun “Home” tuşuna basmanız gerekiyor.
 • Adım 2: Burada “Ayarlar” bölümüne gelmelisiniz.
 • Adım 3: “Ağ ve İnternet Seçenekleri” bölümünü açıyorsunuz.
 • Adım 4: “Wi-fi Açık” durumuna geliyorsunuz.
 • Adım 5: Burada kendi internetinizi bulup sonra da şifrenizi giriyorsunuz.
 • Adım 6: “Giriş” bölümüne basıyorsunuz.
 • Adım 7: İnternete bağlandınız. Şimdi “Hesaplar ve Oturum Açma” kısmından hesap açmalısınız.
 • Adım 8: Bu kısımda Gmail ve şifrenizi girdikten sonra da hesabınızı rahatlıkla açabilirsiniz.

Dijitsu Televizyon Kanal Ayarlama

Dijitsu televizyonu aldınız ve kendiniz kanal araması yapmak istiyorsunuz. Ya da bir an önce kullanmak istiyorsanız fakat kanal bulamıyorsanız ve hiçbir şekilde kanal gelmiyorsa;

 • Adım 1: Yukarıda kurulum da bahsettiğimiz adımları teker teker yapabilirsiniz.

Eğer diğer bir yoldan kanal ayarlamak istiyorsanız;

 • Adım 1: Kanal yüklemek için menüye giriyorsunuz.
 • Adım 2: Programın üzerinde “Uydu Çanağı Kurulumu” na geliyorsunuz.
 • Adım 3: Türksat’ı bulup işaretleyin.
 • Adım 4: Mavi tuşa basın ve “rastgele tarama, şifresiz, hepsi” şıklarını seçin.
 • Adım 5: “Enter” tuşuna basın ve kanal aratın.

Bu şekilde kanalları bulabilirsiniz. Fakat yine de ilk kurulum için servisi beklemeniz şiddetle önerilir. Herhangi bir sıkıntı varsa onlar kendileri düzeltecek ve sizi sıkıntıya sokmayacaktır.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Osman günbay Temmuz 31, 2021

2020 eylül ayında 146 ekran smart TV aldım 2 ay önce arızalandı servisi aradım gelip aldılar 2 ay oldu hala TV yi getirmediler aradığımda depodan haber bekliyoruz diyorlar.ilgi alaka müşteri memnuniyeti sıfır TV tam bir fiyasko anlıycanız 2 aydır televizyonsuz bekliyoruz. Mahkemeye verilen başka türlü çözümlenmiyecek bu durum

Hüseyin Aldabbagh Ekim 12, 2022

DIJITSU TV’yi Sadece ekran olarak kullanmalısınız ve yeni TV satın alacağım

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

25 Haziran 2020, 21:02

Deneysel Psikoloji Nedir?

Deneysel psikoloji, deneysel yöntemleri psikolojik çalışmaya uygulayanların yaptığı ve bunun altında yatan süreçleri ifade eder. Psikolojik sorunların incelenmesinde kullanılır. Uygulanan deneysel yöntem davranışlara yol açan değişkenleri denetleyerek insan ve hayvan zihnine etkileri saptanmaya ve açıklanmaya çalışır. Büyük ölçüde deneysel yöntemlere bağlıdır. Öncelikli ilgilendiği alan, denetlenebilir ilişkileri tanımlayan yasaları anlamaktır. Deneysel...

Devamını Görüntüle

Reklam