Reklam22 Mart 2021'de eklendi

Devre Dışı Bırakılan Twitter Nasıl Açılır ?

Devre Dışı Bırakılan Twitter Nasıl Açılır ?

Devre dışı bırakılan Twitter hesabını açmak için ilk olarak Twitter’ın sitesine girip işlemlere başlamanız gerekiyor. Hesabınızı açabilmek için aşağıdaki 4 basit adımdan faydalanabilirsiniz. Dilerseniz, detaylara geçelim;

Devre Dışı Bırakılan Twitter Hesabını Açma

  • Adım 1: İlk olarak devre dışı bırakılan Twitter açma için twitter.com/login adresine giriş yapın.
  • Adım 2: Giriş bilgilerini gerekli yere yazın.
  • Adım 3: Hesabınıza giriş yapmadan önce hesabınızın yeniden etkinleştirilmesini onaylamanız gereken bir bildirim göreceksiniz.
  • Adım 4: Hesabınızı tekrar etkinleştirmeyi seçerseniz ana sayfa zaman akışı bölgesine yönlendirilirsiniz. Tweet, beğeni takipçi ve benzeri öğelerin yüklenmesi biraz zaman alacağı için beklemeyi unutmayın.

Kapatılan Twitter Hesabı Ne Zaman Açılır?

Kapatılan Twitter hesabı, kapandıktan 30 gün içinde Twitter.com adresine giriş yapılarak aktif edilir. Bu süre zarfında beğeni, takipçi gibi özelliklerin geri yüklenmesi biraz zaman alacağı için beklemeniz gerekebilir.

İOS ya da Android cihazlar ile uygulamayı kullanarak hesap bilgileriniz ile tekrar giriş yapabilirsiniz. Eğer 30 günlük süreyi geçtiyseniz hesabınız devre dışı kalır ve tekrar üyeliğinizi tekrar aktif edemezsiniz. 

Twitter Hesabı Yeniden Nasıl Etkinleştirilir?

Twitter hesabı yeniden etkinleştirme için twitter.com/login adresine giriş yapın. Açılan sayfaya giriş bilgilerinizi yazın ve çıkan bildirimi onaylayın. Onaylama işlemi sonunda hesabınız aktif edilse bile tweet, takipçi favori gibi özelliklerin yeniden oluşturulması zaman alabilir.

Unutmayın ki devre dışı bırakılan hesap silinmek için sıraya konur. 30 gün içinde aktif etme işlemini uygulamazsanız üyeliğiniz silinir ve tekrar etkinleştirilemez.

Not: Hesap aktif etme işlemini bilgisayardan yapmanız gerekir. Mobil cihazlarda üyelik etkinleştirme özelliği bulunmuyor.

Twitter Hesabı Neden Askıya Alınır?

Twitter hesabının askıya alma nedeni aşırıya kaçtığınız durumlarda sistem, kendisinin manipüle edildiğini düşünür. Çok beğeni, aşırı mesaj gönderme gibi durumlarda uygulamanın dikkatini çekebilirsiniz.

Kişilere istenmeyen web site bağlantıları DM yoluya göndermek spam olarak kabul görür. Aynı içeriği sürekli yayınlamak da spam olarak görüldüğü için uygulama istenmeyen hareket yaptığınızı görüp hesabınızı askıya alabilir.

Kişilere sözlü taciz, tehdit etme, ırkçı konuşmalar ya da paylaşımlarda bulunmalar sonucu, uygulamanın fark etmesi veya kişilerin şikayet etmesi hesabınızı kalıcı olarak askıya alabilir.

Kişinin ev adresini, iş adresini ya da telefon numarasını ifşa etme durumunda hesabınız direkt askıya alınabilir. Kısaca şahısın mahremiyetine yapılan saldırı uygulama tarafından cezalandırılabilir.

Twitter Hesabını Sildikten Sonra Tekrar Açılır Mı?

Twitter hesabını sildikten sonra, uygulama size 30 gün süre verir. Bu süreç içinde hesabınızı tekrar aktif edebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. 30 gün içinde üyeliğinizi aktif etmezseniz hesabınız kalıcı olarak silinir.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

07 Nisan 2020, 07:43

Instagram Canlı Yayınları Bilgisayarda Nasıl İzlenir?

Instagram’da çok fazla vakit geçiren biriyseniz, canlı yayınları zaten çoktan fark etmişsinizdir. Peki, bilgisayar üzerinden Instagram canlı yayınlarını izleyebilir misiniz? Burada bilmeniz gereken ilk şey, bilgisayarınızdaki bir web tarayıcısından Instagram hesabınıza giriş yapmanın herhangi bir yardımı olmayacağıdır. Bunun yerine, bir uygulama indirmeniz gerekir. Google Chrome IG Story, Instagram canlı yayınlarını...

Devamını Görüntüle

Reklam