22 Eylül 2020'de eklendi

Deve Tabanı Bitkisi Bakımı ve Yetiştirilmesi

Deve Tabanı Bitkisi Bakımı ve Yetiştirilmesi

Deve tabanı, Araceae (yılanyastığıgiller) familyasının Monstera cinsine ait bir çiçekli bitkidir. Bilinen 48 türü vardır. En iyi bilinen ve en çok evde bakımı yapılan türü Monstera deliciosa‘dır. Ağaç üzerinde asma şeklinde yaşarlar, tırmanıcılardır. Hava kökleri yardımıyla ağaç üzerinde 20 metreye kadar tırmanabilirler. Doğada çok daha fazla uzayabilmesine rağmen iç mekanda 2 metreye kadar çıkabilirler.  Yaprakları büyük ve derin yarıklıdır. Genelde salon bitkisi olarak yetiştirilmektedir. Fakat bazı türleri meyveleri için de yetiştirilmektedir. Bu meyvenin tadı muz ve ananas kombinasyonuna benzemektedir.

Deve tabanı bakımı nasıl olmalı?

Monstera deliciosa, açık havada tropik ve subtropiklerde süs bitkisi olarak yetiştirilir. Bitki çok fazla alan ve zengin ve gevşek bir toprak gerektirir (ideal olarak bahçe toprağı ve eşit parçalarda kompost). Değişikliklere karşı toleransı yüksek olduğu için iç mekanda yetiştirmek için ideal bir bitkidir. Direkt ışık alan yerler ve 20-30°C sıcaklık büyümesi için en ideal ortam koşullarını sağlar. İç mekanda yetiştirildiğinde çiçeklenme ve meyve çok nadir görülür. Bakım koşulları ve görünüşü düşünüldüğünde eviniz ve ofisiniz için seçeceğiniz bitkiler arasında bulundurmalısınız.

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

21 Ekim 2020, 08:52

Pubg Mobile Oynarken Lag Giriyor

PUBG Mobile, Dünya üzerinde milyonlarca oyuncunun oynadığı bir oyundur. Oyun sunucuları herhangi bir yavaşlamaya izin vermeyecek şekilde geliştirilmiştir. Fakat bazen bir takım duraklamalar oluyor. Bunun nedeni  bu oyunu oynamak için bilgisayarınızın yeterli gelmeyişi olabilir. Yüksek ping, yetersiz RAM oyunda yavaşlamalara, takılmalara neden olmaktadır. PUBG oyununu donmadan ve kasmadan oynamak için...

Devamını Görüntüle