25 Kasım 2020'de eklendi

cPanel Dns Doğrulaması (Txt Kaydı Oluşturma)

cPanel Dns Doğrulaması (Txt Kaydı Oluşturma)

cPanel dns doğrulaması, Google Search Console’da sitenizi mülkünüze eklemek için size sunulmuş olan seçeneklerden birisi. cPanel txt kaydı oluşturmak için atmanız gereken adımlar var. Oluşturacağınız txt kaydı sonucunda Google’da mülkünüz doğrulanacak ve sitenizin verilerini takip edebileceksiniz.

İlk olarak Google Search Console’da giriş yapın ve mülk ekleme bölümüne giriş sağlayın. Daha sonra karşınıza Google site doğrulaması için birçok seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden ”DNS” yi seçin ve aşağıdaki adımları harfiyen takip edin.

cPanel TXT kaydı nasıl oluşturulur?

Aşağıdaki adımlarla TXT kaydı nasıl oluşturulur? Sorusunun da yanıtını göreceksiniz. 4. adımda karşınıza çıkacak alan TXT kaydı oluşturma alanıdır. Dilerseniz, adımlara geçelim;

  • Adım 1: cPanel’e giriş yapın
  • Adım 2: Yönet seçeneğine tıklayın
  • Adım 3:  Kayıt ekle
  • Adım 4: Gerekli bilgileri girin

1)cPanel’e Giriş Yapın

İlk olarak cPanel’e giriş yapın ve daha sonra  ”Zone Editör”e giriş sağlayın.

cpanel

2)Yönet Seçeneğine Tıklayın

TXT kaydı yapmak istediğiniz domain adresinin karşısında bulunan ”Yönet” seçeneğine tıklayın.

3)Kayıt Ekle

Zone Edi
tör’e giriş yaptıktan sonra cPanel TXT kaydı oluşturmak için ”Kayıt Ekle” seçeneğine tıklayın ve bir sonraki adıma geçiş yapın.

4)Gerekli Bilgileri Girin

İlk kısma ”Alan adınızı” girin. TTL kısmına dokunmayın. TİP bölümünde ”TXT” seçeneğini seçin ve son olarak TEXT yazan bölüme ”Google Dns Kodunu” yapıştırın. Tüm aşamalardan sonra Google DNS doğrulaması başarı ile tamamlanacaktır. Eğer, bu aşamaya kadar bir problem yaşadıysanız yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Google’da site doğrulaması yapmak için farklı yöntemlerden de faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda cPanel üzerinden site dosyalarının yer aldığı ”Dosya Yöneticisine” HTML dosyasını da atıp doğrulama yapabilirsiniz.

HTML Dosyası ile dns doğrulaması yaparken hata alabilirsiniz. Bunun sebebi attığınız dosyanın Google’ye geç işlenmesidir. Bunun süresi yaklaşık olarak 24 saattir. Gerekli süreyi beklemezseniz olumsuz cevap alabilirsiniz.

Başlıklar: , , ,
Bu içerik için yorumlar devre dışı bırakılmıştır.
SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

23 Kasım 2020, 23:10

Sabit Disk Nasıl Silinir? 2 Kalıcı Yöntem

Sabit disk silme işlemi için erişilemeyen veya işe yarar bilgiler olmayan bir sabit diskinizin olması gerekiyor. Sabit diskin içinde yer alan her şeyin silinmesi ve başka kişiler tarafından asla görünmemesini istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip etmelisiniz. Ayrıca, bu makalede silinen verilerin tekrar kurtarılamaması için bir taktik de var! Verileri Yedekle: Eğer,...

Devamını Görüntüle