01 Ocak 2021'de eklendi

Bozulan Televizyon Nasıl Tamir Edilir ? 4 Farklı yöntem !

Bozulan Televizyon Nasıl Tamir Edilir ? 4 Farklı yöntem !

Televizyonunuz 4 sebepten dolayı bozulabilir. Bu sebepler makalenin sonunda verilmiştir. Televizyon nasıl tamir edilir? Sorusunun cevabı için ilk olarak sebebi öğrenmek gerekir. Daha sonraki adımlarda ise deneme yanılma yöntemleri ile tamir denenir. Sizin için 4 yöntem sunduk. Televizyonu tamir etmek için kullanabileceğiniz yöntemler;

Televizyon Tamiri Nasıl Olur?

  • Yöntem 1: Öncelikle televizyon tamiri için sorunun nereden kaynaklandığını bulmanız gerekir. Eğer sorun sizden kaynaklı değilse garantisini kontrol edip yetkili servise gönderebilirsiniz.
  • Yöntem 2: Monitör görüntü vermiyorsa güç göstergesi ışıklarını kontrol edin. Monitördeki ışıkları takip edin ışıklar yanmıyor ise güç kaynağında sorun var demektir. Burada ki sorunu kendiniz tamir edebilirsiniz. Fakat güç kaynağından gelen voltaj son derece tehlikelidir. Ayrıca elektronik onarım tecrübeniz bulunmuyorsa servise göndermeniz gerekir.
  • Yöntem 3: Ekranın çoğu çalışıyor fakat tek bir renkte takılı kalıyorsa düzeltmek daha kolaydır. Nemli ve aşındırıcı olmayan bir beze kalem ucunu dolayın. Sıkışmış pikselin üzerine yavaşça kalemi sürtün. Sert sürterseniz hasar verebilirsiniz. Çevrim içi olarak sıkışmış piksel onarım yazılımını arayın. Burada, bozuk pikseli onarmak için hızlı renk değiştiriciyi gerçekleştirir.
  • Yöntem 4: Örümcek ağı çatlağı ya da siyah lekeler fiziksek hasarın belirtileridir. Bu durumdaki televizyonlar tamir etmek daha büyük zararlara yol açar. Denemek isterseniz yumuşak bez veya gazlı bezi ekranın üzerinden yavaşça gezdirin. Kırık bir para hissederseniz onarmaya çalışmayın monitörü değiştirin.

Not: Öncelikle televizyon tamir etme yeteneğiniz yoksa yetkili servise götürün. Kendiniz tamir etmeye çalışırsanız daha büyük sorunlar yaşayabilirsiniz.

Bilgilendirme: Monitöre el feneri tutun. Ekrana ışık tuttuğunuzda görüntüyü görüyorsanız monitörün arka ışığında arıza vardır.

Televizyon Nasıl Bozulur?

Televizyon tamiri ihtiyaç duyulmaması için dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur. Kısacası televizyonun bozulma sebepleri vardır. Bunlara dikkat ederseniz, tamir masrafından kurtulursunuz.

  • Televizyon bozulmalarının en temel sebebi yağmur yağarken binaya şimşek çarpmasıdır. Şimşek çarpması sonucunda televizyonun mekanizması bozulur. Bunun için yağmurlu havalarda televizyonunuzu kapatın ya da uygun prizler alın.
  • Televizyona sert darbeler indirmek ekranını çatlatabilir veya renk kaybına neden olabilir.
  • Her şey de olduğu gibi bu cihazlarında bir ömrü bulunur. Ömürlerinin sonuna geldilerse tamir etmek işe yaramaz.
  • Sert rüzgârlar uydu antenini yerinden oynatıp televizyon kanallarını bozabilir. Yeniden eski haline getirerek düzeltebilirsiniz.
Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

22 Eylül 2020, 22:47

Parkeler nasıl temizlenir? Ahşap zemin nasıl silinir?

Parkeler ve ahşap zeminleri temizlerken acaba yıpranır mı korkusu yaşıyorsanız bu yazımızda parkeleri nasıl, ne sıklıkla temizleneceğinden bahsettik. Parkelerin ve ahşap zeminlerin ilk günkü gibi temiz ve ışıl ışıl bir görüntüye sahip olmasını istiyorsanız düzenli olarak temizlemelisiniz. Evimizde en çok temasta olduğumuz yer parkelerdir. Yerlere sürekli bir şeyler dökeriz, deviririz....

Devamını Görüntüle