Reklam15 Eylül 2020'de eklendi

Boyalı Saçlar İçin Evde Bakım

Boyalı Saçlar İçin Evde Bakım

Boyalı saçlarınız var ve eskisi gibi ışıl ışıl parlamıyor, çabuk kırılıyor ve yıpranmışsa bu yazı tam size göre. Evinizde de saçınıza minimum maliyetle kuaför salonlarındaki gibi bakım yapmak mümkün. Bu yazıda doğal yağlar, karışımlarla oluşan tarifler vardır. Evdeki malzemeler göre seçip yapabilirsiniz. Saç bakımında önemli olan devamlılıktır. Saçınızı güçlendirmek, yapısını düzeltmek için düzenli olarak bakım yapmak çok önemlidir. En önemli noktalardan biri de zaten boyayla yıpranmış olan saçlarınıza ısıl işlem uygulamamaktır. Fön çektirmek, düzleştirmek, maşa yapmak gibi işlemleri mümkün olduğunca az kullanın ve saçlarınızı havluyla kurulayın.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı her derde deva ürünlerden bir tanesi. Saçı hızlı uzatmanın yanı sıra yeni saç çıkararak gürleşmesini de sağlar. Saç uçlarına sürdüğünüzde yıpranmışlığı giderir ve saçlarınızı yumuşatır.

Uygulanışı

Hindistan cevizi yağı sıcaklığa göre fiziksel hali değişebilen bir yağdır. Sıcak ortamda sıvı haldedir. Eğer katıysa uygulamadan önce bir parça alıp elleriniz arasında ısıtabilirsiniz ya da benmari usulü eritebilirsiniz. Hindistan cevizi yağını parmak uçlarınızla saç derinize masaj yaparak yedirebilirsiniz. En az 1 saat bekletip öyle yıkayabilirsiniz. En iyi sonuç için gece yatmadan uygulayıp, tüm gece saçınızda bekletmenizi öneririz. Haftada en az iki kere uyguladığınız takdirde saçlarınızın değişimine inanamayacaksınız.

Dökülen Saçlar İçin

1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı tarçın, 1 adet yumurta ve 1 tatlı kaşığı badem yağını iyice karıştırdıktan sonra saçlarınıza masaj yaparak yedirin, 30 dakika beklettikten sonra yıkayın. Burada en önemli nokta içerisinde yumurta olan maskelerde saçı soğuk suyla yıkamaktır. Sıcak su maske içerisindeki yumurtayı pişirebilir bu da saçınıza yumurtanın yapışmasına ve kötü kokuya neden olabilir.

Ballı Süt Maskesi

Çocukken bayılarak içtiğimiz ballı sütün saçımıza da yararlı olduğunu biliyor muydunuz? Bu maske saçınızın kaybettiği nemi geri verecek. Tek yapmanız gereken bir bardak süt içine bir tatlı kaşığı bal koyup homojen olacak şekilde karıştırdıktan sonra saçınıza iyice yedirerek uygulamanız ve 15 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Dökülme karşıtı ve dolgunluk sağlayan maske

Bu maskemizde yine herkesin evinde bulunan iki malzeme kullanılıyor. Zeytinyağı ve yumurta. Yaklaşık 5 yemek kaşığı kadar zeytinyağı içerisine bir yumurta kırıp iyice karıştırın. Bu karışımı saçın her tarafına uyguladıktan sonra streçle ya da bir boneyle saçınızı kapatabilirsiniz. Yaklaşık yarım saat beklettikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Saçlarınız hızlı uzasın istiyorsanız ve kokuya aldırmıyorsanız bu karışım içerisine 1 adet Bemiks ampul koyabilirsiniz. Gerçekten kötü kokuyor, fakat oldukça yararını göreceksiniz ve pandemi içerisinde olduğumuz bu dönemde evden çıkmadığımız için kötü kokuyu bir tek biz çekeceğiz.

Saçları dolgunlaştıran maske

Yağ karışımlarını içeren bu maske ile şampuan reklamlarında gördüğünüz saçlara sahip olmak hayal değil. 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, 1 tatlı kaşığı badem yağını karıştırın, isteğinize bağlı olarak hafif ısıtıp saç diplerine uygulayın. Hafif ısıttığınız yağlar kafa derinizde kan akışını hızlandırarak yeni saç oluşumunu tetikleyecektir.

İnce telli saçlar için maske

2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ve 1 tatlı kaşığı toz tarçını karıştırıp saç diplerine uyguladıktan sonra 45 dakika bekletin. Maskenin etkili olabilmesi için haftada bir kez uygulamanızı öneririz.

Yoğun nemlendirici maske

Bu maske saçın mat görünümünü yok ederken yumuşaklık ve dolgunluk sağlayacaktır. Yarım avokadoyu iyice ezdikten sonra üzerine 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı bal ekleyip, iyice karıştırın. Bu karışımı saçınıza uyguladıktan yarım saat sonra yıkayabilirsiniz. Bu gibi maskelerden sonra saçınızın yumuşak ve parlak olmasını istiyorsanız saçınızı mümkün oldukça soğuk suyla yıkamalı ve fön makinesi kullanımını sınırlandırmalısınız. İsterseniz bu maskeye yumurta da ekleyebilirsiniz. Yumurta saçı nemlendirirken, yapısını düzeltecek ve yeni saç oluşumunu hızlandıracaktır.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

05 Ekim 2020, 11:23

Nasıl Kolay İngilizce öğrenilir?

İngilizce‘yi ilk okulda öğrenmeye başlarız fakat çoğu insan bu konuda kötüdür. Gerek çalışma yöntemlerinin yetersiz ya da yanlış oluşundan, gerekse pratik yapamayışından bir türlü istediği seviyeye ulaşamayan insanlar vardır. Bu yazımızda İngilizce öğrenmenin, pratik yapmanın yöntemlerini yazacağız. Adım Adım İngilizce Öğrenme Taktikleri 1- Kursa ya da konuşma grubuna yazılın Eğer...

Devamını Görüntüle

Reklam