Reklam08 Ocak 2021'de eklendi

Belimi Nasıl İnceltirim? Ev Yöntemleri

Belimi Nasıl İnceltirim? Ev Yöntemleri

Bel inceltme, daha şık bir görünüme sahip olmak için isteniyor. Toplumun estetik yargıları ve kadınların ince belli olma arzusu ‘’Belimi nasıl inceltirim?’’ Sorusunu da gündeme getiriyor. Bu yazımızda 2 basit yöntem ile belinizi inceltmeyi anlattık. Dilerseniz, detaylara geçelim;

Bel İnceltmek İçin Beslenmenize Dikkat Etmelisiniz

 •  Dikkat etmemiz gereken ilk şey beslenmenizdir. İnce bir bele sahip değilseniz tükettiğiniz besinlerde bir problem var demektir. Günlük kalori alımını hesaplamak için danışman ile anlaşmanız gerekir. Bu iş zahmetli birazda para gerektirebilir. Buna alternatif olarak kendiniz de liste yapabilirsiniz.
 • Sabah kalktığınızda güne kahvaltı ile başlayın. Kahvaltı yaparsanız acıkma süreniz daha uzun sürer. Ayrıca erkenden yenen yemek metabolizmayı canlandırıp kalori yakmaya başlatır.
 • Az ve sık sık yemek bel inceltme de etkili bir yöntemdir. Daha az ve sık yemek, diyet yapan insanların acıkmalarını azaltır. Metabolizmayı harekete geçirip kalorileri yakmasını sağlar.
 • Diyet yapan birçok kişi yağdan uzak durmaya çalışır. Hâlbuki sağlıklı yağlar ciddi biçimde insan vücuduna yarar sağlar ve dengeli alınırsa kilo vermesini dahi sağlar.
 • Diyet uygularken mutlaka lifli gıdaları menünüze ekleyin. Lifli gıdalar yapısından ötürü hem uzun süre çiğnenmesi gerekir hem de uzun süre tokluk sağlar. Ayrıca bağırsakların rahatlamasını ve şişkinliğini alır.
 • İşlenmiş gıdalarda bolca işlenmiş yağ ve katkısal maddeler bulunur. Bunlar hem vücut sağlığını hem de belin incelmesini negatif etkiler. Beslenme tavsiyelerinden sonra ‘’Belimi nasıl inceltirim?’’ Sorusunun 2.aşamasına geçelim;

Beli İnceltmek İçin Spor Yapmalısınız

 • Bel inceltme için mutlaka bir egzersiz rutini oluşturmalısınız. Düzenli ve sıkı bir egzersiz rutini ile hem sağlığınız düzelir hem de belin incelebilir. Ancak bu iş laf ile kalırsa hiçbir şey olmaz. Egzersize yeni başlıyorsanız önce basit uygulamalar yapmanızı tavsiye ederiz.
 • Beli inceltmek için kilo vermek tek yoldur. Bunun için en iyi yöntem kardiyo yapmaktan geçer. Koşmak, bisiklet sürmek en basit örneklerden biridir.
 • Doğru karın kasını çalıştırmazsanız daha geniş bir bele sahip olabilirsiniz. Çapraz ve düz karın kasına odaklanmanız gerekir. Pilates bilinen en iyi yöntemlerden biridir.
 • Bel bölgesini inceltecek hareketleri yapın. Mekik çekmek basit ama etkili bir yöntemlerden biridir.
 • Göğüs ve omuzları geliştirmek, belin daha ince görünmesini sağlayabilir. Şınav çekmek göğüs kasları için en iyi egzersiz denebilir. Bench dip hareketi ise kolları ve omuzu hedef alan bir egzersizdir.

Tüm bu aşamalardan sonra ‘’Belimi nasıl inceltirim?’’ Sorusunun cevabı ev imkanları çerçevesinde verilmiştir.

Bel Nasıl Kütletilir?

Bel kütletmek için sert bir zemine yüz üstü yatmanız gerekir. Bacağınızın birini bükerek zemine temas etmesini sağlayın, diğer bacağınızı ise gergin tutun. Örneğin bir bacağınız gerginken diğerini bükün. Bu işlemlerin ardından kütleme sesi veya sırtınızda bir acı duyarsanız hareketi sonlandırın. Bizim sizlere uyarımız; profesyonel deste almanızdır.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

08 Nisan 2020, 13:35

Meditasyon Nasıl Yapılır?

Son günlerde stres, endişe, depresyon ya da sağlıkla ilgili diğer endişelerin çözümü için meditasyon önerildiğini sıkça görüyoruz. Her yaştan, sosyal gruptan ve beceri seviyesinden insana hizmet veren bir uygulamaya dönüştü ve bu da, bir yeni başlayan olarak sizi mükemmel bir aday yapıyor. Bu yazıda, meditasyon yapmaya başlamanız için bazı temel...

Devamını Görüntüle

Reklam