Reklam01 Mayıs 2020'de eklendi

Bakımlı Kadının Çantasında Olması Gerekenler

Bakımlı Kadının Çantasında Olması Gerekenler

Eğer bakımlı bir kadınsanız girdiğiniz ortamda en ufak bir şey olduğunda etrafınızdakiler direk sizden yardım beklerler.  Yanınızda bulundurduğunuz çantada aslında size göre sadece ihtiyacınız olan şeyler olsa da emin olun çevrenizdekiler bir dünyayı taşıdığınızı düşünürler. Aksi taktirde cep telefonumuzu ve cüzdanımızı sığdırabileceğimiz ceplerimiz bulunmadığından çantalar her konuda kadınların imdadına koşmuştur. Gelin hep birlikte bize küçük etrafımıza büyük gözüken çantalarımızda neleri bulundurmamız gerektiğine bir göz atalım.

Çantada bulunması Gerekenler

ISLAK- KURU MENDİL

Her an her yerde lazım olabilecek ve çantanızdan eksik etmeniz gereken şeylerden birisi ıslak veya kuru mendildir. Elinizden geldiği kadar en az birini çantanızda bulundurmaya özen gösterin. Aniden bulunduğunuz ortamda üzerinize dökülecek bir lekeyi ya da herhangi bir eşyanızı çantanızda bulundurduğunuz ıslak veya kuru mendil sayesinde temizleyebilirsiniz.

ŞEKER- SAKIZ

Evden apar topar çıktınız ve oldu da dişlerinizi fırçalamayı unuttunuz. Sizi rahatsız eden ağız kokunuz varsa eğer çantanızda bulundurduğunuz naneli sakız ya da şekeri çiğneyerek bu tür ufak detayları ortadan kaldırabilirsiniz.

AYNA

Bayanların gün içerisinde yaptıkları makyajları kontrol etmek gibi huyları vardır. Rujumuzun çıkma ihtimali ya da yapılan göz makyajının akma ihtimali olduğundan dolayı çantamızda bulunduracağımız küçük el aynaları sayesinde bunları kontrol altına alabilir ve anında müdahale edebiliriz.

PARFÜM

Makyajdan sonra bayanların en çok dikkat ettikleri şey kokudur. Bayanlar girdikleri ortamda kendilerine has bir etki yaratmak için parfüm konusunda oldukça dikkatlidirler. Parfümünüzün günlük yaşantınızda hava şartlarından dolayı uçma ihtimaline karşı çantaların olmazsa olmazları arasında yerini almalıdır.

MAKYAJ ÇANTASI

Gün içerisinde kaybolma ihtimaline karşı dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Çantamızda bulunan makyaj çantamız sayesinde ufak rötuşlar yapabiliriz. Çıkan rujumuzu yenileyebilir, akan göz makyajımızı düzeltebiliriz. Ayrıca makyaj çantanızın içerisinde bulundurduğunuz ufak bir tarakta gün içerisinde size yardımcı olacaktır. Hava şartlarından dolayı meydana gelen saç bozukluklarını kimseye ihtiyacınız olmadan tarağınız sayesinde eski haline getirebilirsiniz.

GÜNLÜK- YEDEK PED

Birçok makyaj malzemesi satan mağazalardan alabileceğiniz ufak ped kutuları sayesinde hem çantanızda daha az yer kaplamasını hem de daha kolay bulmanızı sağlayabilirsiniz. Kırmızı alarm kutusu olarak da adlandırılan ped kutuları sayesinde başınıza gelebilecek ufak kazaları önleyebilir günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ayrıca yedek olarak yanınıza iç çamaşırı almanızda da fayda var. Gün içerisinde yaşanabilecek en ufak bir aksaklığı bu şekilde de yok edebilirsiniz.

ATIŞTIRMALIK

Yoğun hayat temponuz yüzünden bazen yemek yemeye fırsat bulamayabilirsiniz. Böyle anlarda çantanızda bulunan küçük atıştırmalıklar sayesinde aç kalma durumundan kurtulacaksınız. Atıştırmalıkların yanında su bulundurmanızda tamamen sizin tercihinize kalmış bir durumdur. Her ihtimale karşı çantanızda ufak bir su şişesi bulundurmanızda da fayda vardır.BABET
Gün içerisinde yüksek topuklu ayakkabılar giymeyi tercih ediyor ve günün sonuna doğru ayaklarınızda şişlik ya da ağrı hissediyorsanız çantanızda babet bulundurmayı ihmal etmeyiniz. İlk fırsatta ayakkabılarınızı değiştirerek günlük temponuza daha rahat ayaklarla devam edebilirsiniz.

NOT DEFTERİ- KALEM

‘Bu devirde cep telefonu diye bir icat var not defteri ile kalem almasam da olur’ diye düşünmeyin. Telefonunuzun şarjı bitebilir ve not alamama gibi bir risk ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Yanınızda bulunduracağınız küçük bir not defteri ve kalem sayesinde acil durumlarda notlarınızı alabilir, defterinizde saklayabilirsiniz.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

18 Eylül 2020, 16:49

Hatalı Boyanmış Saç Nasıl Düzeltilir?

Saçınızı evde kendiniz boyadıysanız ve hayal ettiğiniz gibi gözükmüyorsa bu yazımız işinize yarayabilir. Kuaföre gitmeden önce küçük düzeltmeler ve hileler ile hataları saklayabilirsiniz. Sprey boyalar ve renkli kuru şampuanlar Sprey boyalar yardımıyla saçınızda olan ton eşitsizliğini giderebilirsiniz. Fakat unutmayın bu kısa vadede güzel sonuç veren bir işlemdir. Çünkü sprey boyalar...

Devamını Görüntüle

Reklam