13 Kasım 2020'de eklendi

Araba Kilometre Düşürme Nasıl Anlaşılır? 3 Yöntem

Araba Kilometre Düşürme Nasıl Anlaşılır? 3 Yöntem

Araba kilometresi düşürme, özellikle son zamanlarda ikinci el piyasasının hareketlenmesi ile karşılaştığımız büyük bir sorun. Aracı biraz daha fazla kar etsin diye insanları kandırmaktan başka bir şey bilmeyenler; araba kilometrelerini düşürüp daha çok kar etmeye çalışıyorlar. Bu da alıcılar için ilerleyen süreçte sıkıntı yaşatıyor. araç kilometresi düşürmek için de bazı yöntemler bulunmakta. Gelin birlikte bakalım.

Araba Kilometresi Nasıl düşürülür?

İlk olarak ikinci el araba piyasasında çokça merak edilen araba kilometresi nasıl düşürülür? Sorusunun cevabını verelim. Çok kısa bir sürede ve çok basit bir işlemle araba kilometresi düşürülebiliyor. Böyle araba alıcılar için cazip bir kilometreye gelebiliyor. Araba kilometresi düşürmek içini bir takım yöntemler bulunuyor. 

  1. Yöntem 1:Elektronik sayaçlı arabalarda; arabanın bilgisayarına bağlanarak kilometre düşebiliyor,
  2. Yöntem 2: Mekanik sayaçlı araçlarda; manuel olarak sayaç sökülür, araba kilometresi değişir.
  3. Yöntem 3: Bazı araçlar da gösterge ekranı değişir. Düşük km’li araçların sayaçları takılır. 

Bu işlem oldukça kolay ve ucuz bir işlemdir. Kilometre değiştirmek isteyen biri rahatlıkla yapabilir. 

Araç Kilometresinin Değiştirildiğini Anlamanın Yöntemleri

Gördüğünüz gibi çok kolay bir şekilde araç kilometresi değişebiliyor. Bu durumu anlamak ve fırsatçılara prim vermemek için birkaç yöntem mevcut. Dilerseniz, arabanın kilometresinin değiştiğini nasıl anlarım? Sorusunun cevabına geçelim;

1) Alınacak ikinci el aracın ruhsatı ile birlikte servise gitmesi gerekiyor. Servislerde araçların bütün bilgileri mevcuttur. Son bakıma geldiği kilometre ile elinizde ki kilometre arasında fark varsa şüpheye düşülebilir. Fakat burada aracın düzenli servise gidiyor olması önemlidir.

2) Direksiyon simidi, el freni, vites topuzu aracın ne kadar kullanıldığı ile ilgili bilgi verebilir. Buna kesin bir şey diyemeyiz ama yine de belirleyici olabilir. Aracın çok kullanıldığında aksamlarında eskimeler meydana gelecektir.

3) Ekspertiz raporu önelidir. Aracın tüm yönleriyle uzmanlar tarafından incelenmesine ekspertiz raporu denir. Araç kilometresi ile oynanıp oynanmadığı bu raporla çok kolay anlaşılır.

Bu bilgileri kullanarak araba kilometresi düşürme gibi durumlarda paranızın boşa gitmesini kolaylıkla önleyebilirsiniz.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

06 Kasım 2020, 20:04

8 Tüyo İle Araçlarda Yakıt Tasarrufu Sağlamak

Araçlarda yakıt tasarrufu akaryakıta gelen sürekli zamdan sonra birçok insanın araştırdığı bir konu haline geldi. Özellikle de dolar kurunun sert çıkışından sonra bu konu iyice araştırma konusu olmaya başladı. Biz de Wikiloji olarak bu sorunun yanıtını sizler için araştırdık. Peki, araçlarda yakıt tasarrufu nasıl yapılır? Gelin hep birlikte bakalım. Yakıt...

Devamını Görüntüle