Reklam14 Temmuz 2022'de eklendi

Android Telefonunuzu Windows’a Nasıl Bağlarsınız

Android Telefonunuzu Windows’a Nasıl Bağlarsınız

Apple kullanıcıları Mac, iPhone ve iPad cihazlarını birbirine entegre ederek, sorunsuz bir şekilde kullanabilmektedir. Windows kullanıcıları bu konuda biraz kıskanç olmakta haklılar ama kullanıcılar için iyi haberler var. Bir Windows bilgisayarınız (Windows 10 veya 11 çalıştırabilen) ve Android işletim sistemine sahip telefon veya tabletiniz varsa, bunları birbirine bağlamanız artık mümkün.

Android Cihazınızı Windows’a Nasıl Bağlarsınız?

Windows işletim sistemli bilgisayarınızı, Android cihazınıza bağlamak oldukça kolaydır. Önce telefonunuz için yardımcı bir uygulama indirmeniz gerekmektedir. Ardından uygulama yardımıyla, bilgisayarınıza bağlanabilirsiniz. Bahsedeceğimiz adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Bahsedeceğimiz adımlar Windows 11’de gösterilmiş olup, Windows 10’da da benzer bir şekilde uygulayabilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek bu işlemi yapabilirsiniz.

1. Windows Uygulama Bağlantısını İndirin

Bağlanma işlemi yapacağınız Android cihazınızda Google Play Store uygulamasını açın. “Link to Windows” adı verilen Microsoft Corporation şirketine ait yazılımı indirin. Aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.appmanager&hl=tr&gl=US

ndroid telefonu bilgisayara bağlama

2. İki Cihazı Birbirine Bağlayın

  1. Windows cihazınızda Başlat menüsünü açın ve “Phone Link” uygulamasını aratın ve açın.
  2. Uygulamayı açtıktan sonra “Başlayın” butonuna tıklayın.
  3. Ardından “Windows uygulamasına bağlantım zaten mevcut” etiketli kutuyu işaretleyerek, ardından “QR Koduyla Eşleştir” seçeneğine tıklayın.
  4. Android cihazınıza geri dönerek, şimdi “Devam” butonuna dokunun ve kamera erişim izinlerini verin.
  5. Windows cihazınızdaki QR kodu, Android cihazınız ile tarayın.
  6. Uygulama çalışabilmesi için sizden ilgili izinleri isteyecektir. Her izne “Evet” demeniz, sorunsuz bir şekilde cihazınızı kullanmanız için önemlidir. Ayrıca arka planda her zaman çalışması için de izin vermeniz, sorunsuz bir kullanım için çok önemli olacaktır. Bu izni vermezseniz sağlıklı çalışmayacak, bağlantıda kopmalar meydana gelecektir.
  7. Her şey hazır!” mesajını gördüyseniz, artık kullanmak için hazırsınız.

Uygulama ilk açıldığında size birkaç eğitim ve ipucu sunacaktır. Bunları isteğinize bağlı devam ettirebilir veya sonlandırabilirsiniz. Android cihazınız artık sorunsuz bir şekilde Windows bilgisayarınıza bağlı. Windows bilgisayarınız üzerinden yapabileceklerinize bir göz atalım.

andorid telefonu windows bağlama işlemi

Metin Mesajları Göndermek

Telefonu bilgisayara bağlama işlemini tamamladıktan sonra yapabileceğiniz ilk işlem, bilgisayarı kullanarak SMS mesajları gönderebilmektir. Metin mesajları için ekstra bir uygulama kurmanız gerekmez. Windows üzerinden sorunsuz bir şekilde mesaj gönderebilir ve mesaj alabilirsiniz. Bildirimler için de herhangi bir özel ayara gerek yoktur. Mesaj geldiğinde bildirim sesi çalacaktır.

Telefonunuzdaki Fotoğrafları Görüntüleyin

Phone Link uygulaması sayesinde, telefonunuzun hafızasında yer alan fotoğrafları, bilgisayarınız üzerinden görüntüleyebilir hatta onları bilgisayarınıza da kopyalayabilirsiniz. Herhangi bir ek kurulum gerektirmeden, basit bir şekilde yedekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Arama Yapmak

Uygulamanın en kullanışlı özelliklerinden birisi arama yapma ve arama alma özelliğidir. Bunun için bilgisayarınızda Bluetooth özelliği olması gerekir. Bilgisayar üzerinden kulaklı ve mikrofon yardımıyla görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Eğer bir notebook kullanıcısıysanız herhangi bir ek çevre birimine ihtiyacınız olmayacaktır. Notebookların kendi mikrofonu ve hoparlörü ile rahatlıkla görüşme yapabilirsiniz. Özel görüşmeleriniz için bilgisayarınıza bir kulaklık bağlamanız yeterli olacaktır. Eğer masaüstü kullanıcısıysanız, ekstra bir mikrofona ihtiyacınız olacaktır.

Arama yapmak için Bluetooth eşlemesi yapmanız gerekir;

  1. Windows Phone Link uygulamasında “Aramalar” sekmesine girin ve “Başlayın” butonuna tıklayın.
  2. Bir Bluetooth eşleşme isteği ekranda karşınıza gelecek. Pinlerin her iki cihazda da eşleşmesiyle beraber bağlantıyı onaylamanız yeterlidir.
  3. Eşleşme tamamlandıktan sonra Phone Link uygulaması aramaları görüntülemek ve aramak için izin isteyecektir. İlgili izinleri verdikten sonra artık bilgisayar üzerinden arama alabilir ve arama yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

28 Ocak 2021, 08:27

Android Telefon Sıcaklığı Nasıl Ölçülür? Nasıl Düşürülür?

Android telefon sıcaklığı ölçme için Play Store’da birçok uygulama mevcut. CPU Monitor, CPU-Z, CPU Termometre gibi birçok uygulamayı indirip kullanabilirsiniz. Bu uygulamalardan birini cihazınıza başlatarak telefonunuzun derecesini ölçebilirsiniz. Uygulama çalıştığı halde sıcaklık değeri göstermiyorsa telefonda bir sorun olabilir. Ayrıca çoğu akıllı telefondan bulunan ısı sensörü sayesinde cihazınız fazla ısınmalara karşı...

Devamını Görüntüle

Reklam