Reklam29 Eylül 2020'de eklendi

Android Telefonun Arkasına Dokunarak Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Android Telefonun Arkasına Dokunarak Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Iphone‘lara gelen, telefon arkasına dokunarak screenshot yani ekran görüntüsü alma özelliği birçok Android kullanıcısı tarafından da merak edildi. Bu telefon modelinize bağlı olarak değişen bir özellik olsa da yazımızda bunu nasıl yapacağınızdan bahsedeceğiz.

Telefonunuzda bu özellik bulunmuyorsa bir uygulama yardımıyla kolayca halledebilirsiniz. Uygulama henüz Play Store‘da bulunmuyor fakat aşama aşama size nasıl indirip, kullanacağınızı anlatacağız. Tap tap uygulaması ile ekran görüntüsü almanın yanı sıra birçok özellik tanımlayabilirsiniz.

Telefonun Arkasına Dokunarak Ekran Görüntüsü Alın

1- Play store’da henüz bulunmayan Tap tap uygulamasına apk olarak buradan ulaşabilirsiniz. Yeşil boyadığımız linkten indirmelisiniz.

2- Yeşil boyalı linke tıkladığınızda telefonunuzda aşağıdaki gibi bir indirme ekranı gelecektir. İndire tıklamalısınız.

3- İndire tıkladıktan sonra karşınıza bu uygulamaya güvenilsin mi ekranı gelecektir. Eğer buna izin vermezseniz telefonunuza uygulama yüklenmez. İzin vere tıklamalısınız.

4- İzin verdikten sonra uygulama telefonunuza yüklenecektir. Aşağıdaki ekran çıktıktan sonra aça tıklayıp uygulamayı açın.

5- Uygulama açıldıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Buradan erişilebilirliği etkin hale getirmeniz gerekmektedir. Erişilebilirlik hizmeti devre dışı yazan yere tıklayın.

6- Bu ekranda indirilen hizmetler kısmında bulunan daha fazla indirme hizmetine tıklayın.

7- Daha fazla indirme hizmeti kısmına geldiğinizde Tap Tap kısmını göreceksiniz. Kapalı yazan kısma tıklamalısınız.

8- Açılan ekranda erişilebilirliğini açmalısınız.

9- Açılacak ekranda izin vere tıklayın.

10- Erişilebilirlik hizmeti aktif olduktan sonra double tap actions yazan yere tıklayın.

11- Açılan ekranda ekran görüntüsü yazan seçeneğin üzerine basılı tutarak, asistanı başlat yazan seçeneğin üzerine koymalısınız. Bu seçenekle artık telefonunuzun arkasına çift tıkladığınızda ekran görüntüsü alabilirsiniz.

12- Çift tıkladığınızda bazı durumlarda asistanın da açılmasını istiyorsanız gereksinim ekle kısmına tıklayın. Aşağıda bulunan seçeneklerden birini seçerseniz yalnızca seçtiğiniz durumdayken telefonunuzun arkasına iki kere tıkladığınızda ekran görüntüsü alacaktır.

Android telefonlarda cihazın arkasına tıklayarak ekran görüntüsü almak istiyorsanız yukarıda ki işlemleri yapabilirsiniz.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

21 Ekim 2020, 07:16

Yavaş Çalışan Telefon Nasıl Hızlandırılır ?

Akıllı telefonlar, diğer tüm teknolojik aletler gibi bir süre sonra yavaşlamaya başlayabilirler. Telefonların tepkilerinin gecikmeye başlamasının birçok nedeni vardır ve bunların bazıları hızlı bir şekilde çözülebilir. İlk satın aldığınızda telefon içerisinde hiçbir veri olmadığı için çok daha hızlı görünebileceğini unutmamalısınız. Telefonların yavaşlamasının yaygın nedenleri; kötü veri ya da Wi-Fi bağlantısı,...

Devamını Görüntüle

Reklam