Reklam28 Ocak 2021'de eklendi

Android Telefon Sıcaklığı Nasıl Ölçülür? Nasıl Düşürülür?

Android Telefon Sıcaklığı Nasıl Ölçülür? Nasıl Düşürülür?

Android telefon sıcaklığı ölçme için Play Store’da birçok uygulama mevcut. CPU Monitor, CPU-Z, CPU Termometre gibi birçok uygulamayı indirip kullanabilirsiniz.

Bu uygulamalardan birini cihazınıza başlatarak telefonunuzun derecesini ölçebilirsiniz. Uygulama çalıştığı halde sıcaklık değeri göstermiyorsa telefonda bir sorun olabilir.

Ayrıca çoğu akıllı telefondan bulunan ısı sensörü sayesinde cihazınız fazla ısınmalara karşı uyarı verir ve kapanır. Isı sensörü sayesinde telefonunuz aşırı ısınmadan kaynaklı zarar görmez.

Not: Telefonun işlemci sıcaklığını ölçmek hiçbir uygulama ile mümkün değildir.

Android Telefon Sıcaklığı Nasıl Düşürülür?

  • Yöntem 1: Telefon Kabı Kullanmayın
  • Yöntem 2: Telefonu Serin Yere Koyun
  • Yöntem 3: Arka Plan Uygulamaları kapatın

Yöntem 1: Telefon Kabı Kullanmayın:

Telefon kapları çok zararsız gibi görünse de özellikle yaz aylarında cihazın sıcaklığını çok artırır. Hem havanın sıcak olması hem de elinizin ısısı telefonun derecesini daha fazla yükseltecek. 

Telefonun kabı yüzünden sıcaklığı dışarıya vermede daha zorlanacak ve sıcaklık kap ile cihaz arasında kalacak. Android telefon sıcaklığı düşürme için yaz aylarında telefon kabı kullanmamaya özen gösterin.

Yöntem 2: Telefonu Serin Yere Koyun:

Hava sıcaklığı cihazınızın ısınmasında büyük etkisi bulunur. Özellikle şarj sırasında adaptör de çok ısınacağı için telefonunuzu sıcak ve çalışan başka bir cihazın yanına koymayın. Şarj sırasın cihazınızda koruma bulunmamasına özen gösterin.

Serin yer ararken buzdolabı, dondurucu gibi yerler aklınıza gelmesin. Bu tür yerler fayda yerine zarar sağlar. Fan ya da klima önüne koyabilirsiniz.

Yöntem 3: Arka Plan Uygulamaları Kapatın:

Arka planda çalışan çok uygulama; CPU’nun yükünü artırır ve cihazınız ısınmaya başlar. Gereksiz gördüğünüz ya da kullanmadığınız uygulamaları arka plandan kaldırmak Android telefon sıcaklığı azaltma için etkili yöntemdir. 

Ayrıca yazılım hatası olan uygulamalarda da cihazınızı aşırı ısınmaya maruz bırakabileceği için bu tür durumlardan kaçının.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

01 Ocak 2021, 12:17

İnternetten Alınan Telefon Nasıl Garantiye Gönderilir?

İnternetten telefon garantisi için garantinin nereye ait olduğunu bilmek gerekir. Distribütör ve ithalat garantilerinde farklı adımlar izlemek gerekir. Aşağıda 2 farklı yol sunduk. Telefonunuzun garantisine göre yönergeyi takip edebilirsiniz. Dilerseniz, internetten alınan telefon nasıl garantiye gönderilir? Sorusunun cevabını verelim; 1.Distribütör Garantili Telefonlar İçin:  Distribütörün garanti verdiği cihazlar, telefon üreticileri ile...

Devamını Görüntüle

Reklam