Reklam30 Kasım 2020'de eklendi

Android Konum Ayarları Nasıl Yönetilir ?

Android Konum Ayarları Nasıl Yönetilir ?

Android telefonlar, tabletler hayatımıza girdiğinden beri bizler için günlük yaşamımızda çok fazla şey değişti. Değişen şeylerden biri de önceden bir yere gitmek için birçok kişiye yol sorarken artık tek hareketle istediğimiz yere gidiyor olmak. Android konum bulma sayesinde böyle bir avantaja sahip oluyoruz. Peki, konum ayarlarımızı nasıl yönetebiliriz? Gelin inceleyelim.

Android Konum Açma

Konum ayarlarına erişme için iki yol bulunmakta. 

  1. En hızlı yol, ayarlar menüsünü kullanarak erişim sağlamaktır. Telefonu açın ve ayarlar menüsüne giriş yapın.
  2. Diğeri ise; bekleyen bildirimler için, ekran parlaklığı ya da Wİ-Fİ ayarlarını görmek için de ekranı aşağı kaydırarak gelen panelde dişlilere tıklatıp ayarlar menüsüne daha hızlı erişebilirsiniz.
  3. Açtığınız panelde her şekilde karşınıza konum servisi çıkacaktır. Oraya girerek konumunuzu açabilirsiniz. 

Tüm android telefonlar için her zaman aynı şey olmayabilir. Fakat genelde android telefonlarda konum ayarları bu şekilde açılır. 

Uygulamalar Düzeyinde Konum İzinlerini Yönetme Ve Anlama

Uygulama düzeyinde izinler, az bilinen bir gerçeği size gösterir. Genel konum verilerinizi kapatabilir, fakat yine de belirli bir uygulamaların bunlara erişimine izin verebilirsiniz. Bu izinleri farklı uygulamalarda yönetebilirsiniz. 

Bu konu aslında çok önemlidir. Bazı uygulamalar konumunuza ve verilerinize erişim saplarken bazıları sağlamaz. Android konum ekranında, son konum isteklerinizi görebilirsiniz. Bu üzerinde değişiklik olabilecek bir konu değildir. Konum verilerinize erişme ya da paylaşma talebinde bulunan uygulamaları gösterir. İstediğiniz uygulamalar konumunuza erişebilirken, istemediklerinizi durdurabilirsiniz. 

Haritalar Android Konumu Nasıl bulur

Bazı zamanlarda konumunuzu bulmada sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu noktada bilmeniz gereken birkaç adım bulunmakta. Bu adımları attığınızda sorununuzu çözebilirsiniz. Özellikle android konum bulmuyor gibi bir sorun ile karşılaşıyorsanız öncelikle harita üzerinde bulunduğunuz konumu haritalar nasıl bulur? Bunu öğrenelim.

  • GPS Kullanarak; Bu özellik uydular üzerinden konum bulmanıza yardımcı olur. 20m civarı hata sapmasıyla belirlenir. Fakat dikkatli olmalısınız. Bir bina içindeyseniz GPS üzerinde hatalar olabilir.
  • Kablosuz; yakınınızda bulunan kablosuz ağlardan faydalanarak, haritaların bulunduğunuz yeri öğrenmesine yardımcı olur. 
  • Baz istasyonu; Hücresel veri ile kurduğunuz bağlantı birkaç bin metreye kadar size doğru sonuç verebilir. 

Android Konum Sorunu

Haritaların nasıl konumunuza eriştiğini gördük. Yüksek doğruluk modunu kullanarak en doğru konumu gönderebilirsiniz. Android konum bulma için şu adımları takip edin;

  1. Adım: Android telefon ya da tablette ayarlar kısmına gelin.
  2. Adım: Konum ayarına dokunun.
  3. Adım Üst kısımda konum açık duruma gelmesini sağlayın
  4. Adım Mod’a girin ve Yüksek doğruluk seçin.

Böylelikle konum sorunu yaşamaz ve yüksek doğruluk ile konumu göndermiş olursunuz. Android konum bulmuyor gibi bir sorunu da bu şekilde aşarsınız.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

12 Ekim 2020, 09:06

Görsel Hafıza Nasıl Geliştirilir ?

Beyin mükemmel bir depolama alanıdır. Beyni etkileyen en önemli unsur hafızanın gücüdür. Gerek çocukların okul başarısını etkileyen gerekse iş hayatındaki yetişkin insanların çalışma becerilerini attıran bir unsurdur. Kişinin hafızası ne kadar güçlü ise o kadar başarılı işler ilişkiler kurar.  ‘Söz uçar yazı kalır’ sözünü hepimiz biliyoruz. Buradan yola çıkarsak hafızada...

Devamını Görüntüle

Reklam