Reklam16 Kasım 2020'de eklendi

Akıllı Ev Sistemleri Nedir? Akıllı Evin 5 Avantajı

Akıllı Ev Sistemleri Nedir? Akıllı Evin 5 Avantajı

Akıllı ev sistemleri, dijitalleşmenin hız kazanması ile birlikte ev içi kullanımı iyileştirmek amacı ile geliştirilmiştir. Bu evler, manuel kontrolden ziyade otomatik kontrol ile yönetilir. Mesela; henüz eve gitmediyseniz ve akıllı ev kumandanız varsa ‘’Isıtma sistemini aktif et’’ komutunu verebilirsiniz. Böylelikle siz gitmeden ev ısınacaktır.

Akıllı Ev Nedir? Teknik Tanımı

Akıllı ev, ev içerisine yerleştirilen güvenlik kameraları, hoparlörler, sensörler ve ampul gibi teknolojik cihazların yer aldığı ev biçimidir. Bu tarz evler, genel olarak akıllı telefon üzerinden kullanılmaktadır. Tabi, teknolojinin gelişmesi ile birlikte başka cihazlara da entegre edilebilmektedir.

Akıllı ev sistemleri geliştirilerek bina kontrol sistemlerine dönüştürülebilir. Burada daha çok güvenliğe dayalı yazılım ve sistem kullanılır.

Akıllı Evin Avantajları Nelerdir?

Akıllı ev teknolojileri, insanlara sunduğu kolaylık bakımından ön plana çıkmaktadır. Tabi, bunun yanında birçok avantajı daha vardır. Bu avantajlara bakacak olursak;

 • Bu tarz evler rahat ve konforludur. Bireyin refahı üst seviyededir.
 • Birçok sensör ve güvenlik kamerası bulunduğu için bu evler, diğer evlerden çok daha güvenlidir. Yazılımsal olarak güvenlik otomatik olarak sağlanır.
 • Evinizde değilseniz, dert etmeyin. Uzaktan kontrol sistemi ile birlikte nerede olursanız olun evinizi bir tık ile kontrol etmeniz mümkün.
 • Bu ev sistemleri ile birlikte daha tasarruflu bir hayat yaşamanız mümkün.
 • Akıllı süpürge, akıllı çamaşır makinası gibi teknolojik aletlerle kolaylığı en üst seviyeye çıkartır.

Akıllı Ev Sistemleri Nelerdir?

 • Akıllı hoparlörler: Evinize yerleştirdiğiniz haporlare telefon ile erişim sağlayıp dilediğiniz müziği tüm eve dinletebilirsiniz.
 • Akıllı mutfak aletleri: Zamandan tasarruf etmek istiyorsanız bu aletler tam da size göre. Açık kalan çeşmeyi sistem kapatabilirsiniz. Ayrıca, dolaba koyduğunuz ürünlerin sok tüketim tarihlerini de kontrol etmeniz mümkün.
 • Akıllı termostatlar: Evde olduğunuz zamanları tespit eder ve buna göre havalandırma organize eder. Bu sayede faturalar daha uygun gelir.
 • Akıllı sulama sistemleri: Evinizden uzaksınız ve bitkilerin sulanması mı gerekir? Akıllı ev sistemleri ile dert değil. Tek tık ile sulama işlemlerini yapabilirsiniz.
 • Akıllı dedektörler: Akıllı dedektörlerle tehlikeleri önceden kestirebilirsiniz.
 • Güvenlik kameraları: Üst düzey güvenlik kameraları ile birlikte güvenliği en üst seviyeye çıkartabilirsiniz.

 

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

21 Kasım 2020, 09:55

Yılbaşı Masası Nasıl Süslenir? 6 Şık Tasarım Fikri

Yılbaşı masası süslemesi, davetlerde ve toplantılarda daha elit ve şık görünüm için tercih ediliyor. Yılbaşı hazırlıklarında harika yemekler, harika içecekler, harika mezeler var ancak bunlar yeter mi? Elbette yetmez. İnsanların estetik kaygısı olduğu bir gerçektir. Bu yüzden harika yemeklerinizi taçlandıracak yılbaşı masa süslemeleri ile karşınızdayız. Dilerseniz, detaylara geçelim; 6 Adımda...

Devamını Görüntüle

Reklam