06 Aralık 2020'de eklendi

7 Adımda Android Yazı Tipi Değiştirme Mümkün

7 Adımda Android Yazı Tipi Değiştirme Mümkün

Android, yazı tipi değiştirme gibi birçok farklı stil sunmaktadır. Yazı tipini değiştirmek için yerleşik ayarları kullanabilir ya da özel bir başlatıcı açarak kullanabilirsiniz. Android’in parçalanmış yapısı itibari ile yazı tiplerini farklı sürümlerini değiştirmek farklılık yaratacaktır.

Yerleşik Yazı Tipi ayarlarını Değiştirme Yöntemi

Bazı Android cihazlar ve sürümler, Android yazı tipi ekleme veya stilini değiştirmeye olanak sağlar. Cihazınızda bu özellik yoksa herhangi bir köklendirme işlemi yapmadan yazı tipi stilinizi değiştirmeniz mümkün olmayacaktır. Bu yöntemi yapmanızı tavsiye edilmez.

Adım 1 Yazı tipi ayarını değiştirme seçeneği varsa, bildirimler gölgesinden ‘’Ayarlar’’ menüsüne tıklayın.

Adım 2 ‘’Ayarlar’’ menüsünden aşağıya inin orada ‘’Ekran’’ seçeneğine tıklayın.

Adım 3 ‘’Ekran’’ menüsü kullandığınız aletlere göre değişiklik gösterebilir. Samsung cihazınız varsa ‘’ Yazı Tipi boyutu ve Stil’’ e tıklayın. Bu yöntem diğer teknolojik aletlerde farklılık gösterebilir. ‘’ Yazı Tipi’’ olarak görülme ihtimali yüksektir.

Adım 4 Android yazı tipi için bu noktada ‘’Yazı Tipi Boyutu ve Stili’’ menüsünden, ‘’Yazı Tipi Stili’’ kelimesine tıklayın.

Adım 5 Android yazı tipi fontu için aralarında önceden yüklenmiş yazı tipi stillerinin listelerini göreceksiniz. ‘’Varsayılan’’ butonu adından anlaşılacağı üzere varsayılan yazı tipi şeklidir. Geçiş yapmak için mevcut bulunana herhangi bir yazı tipine tıklayın. Değişiklik otomatik bir şekilde yapılacaktır.

Adım 6 Samsung Galaxy cihaz sahipleri için. Samsung Galaxy Store’dan Android yazı tipi indirme seçeneğiniz var. Buradan ‘’Yazı Tiplerini İndir’’ yazısına tıklayın. İndirme butonuna tıkladıktan sonra istediğiniz yazı tiplerini seçerek indirin.

Adım 7 İstediğiniz yazı tipini yükledikten sonra, ‘’Yazı Tipi Stili’ menüsüne dönün ve geçiş yapmak için tıklayın.

Nova Launcher’da Yazı Tiplerini Değiştirme

50 milyon civarında indirmeye sahip olan Nova Launcher, en çok ilgi gören ve kullanılan özel Android başlatıcılarından biri olarak görülmektedir.

Uygulamayı yüklediyseniz, ana ekranda bulunan uygulama simgeleri, uygulama çekmecesi ve tüm uygulama klasörlerine özel yazı tipi stili ayarlayabilirsiniz.

  • Nova Launcher uygulama çekmecesine erişmek için ana ekranınızı kaydırın. ‘’ Nova Ayarları’’ kısmına tıklayın
Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

28 Kasım 2020, 23:44

Varsayılan Google Hesabınızı Android’de Nasıl Değiştirirsiniz?

Google varsayılan hesabı değiştirme işi bir ihtiyaç haline geldi. Bir Android tablet, telefon ya da herhangi bir ürün kullanıyorsanız, Google hesabınızın bu teknolojik aletle her zaman kolay bir şekilde entegre olduğunu bilirsiniz. Varsaydığımız bu sizin hesabınız, Google uygulamaları başta olmak üzere birçok uygulamada nasıl oturum açacağınıza karar verecektir. Bu kararı...

Devamını Görüntüle