21 Kasım 2020'de eklendi

5 Basit Adımda Instagram Hikayeye Müzik Ekleme

5 Basit Adımda Instagram Hikayeye Müzik Ekleme

Instagram hikayeye müzik ekleme özelliği, son güncellemeler ile birlikte kullanıcıların beğenisine sunuldu. Sunulan bu özellikte; paylaşacağınız hikayelere dilediğiniz kişilerin müziklerinden kısa bir kesit ekleyebiliyorsunuz. Bunu eklerken şarkının künyesini de küçültüp hikayenin herhangi bir yerine ekleyebiliyorsunuz. Dilerseniz, nasıl yapacağınız konusuna geçelim;

Instagram Hikayeye Müzik Nasıl Eklenir?

  • Adım 1: Hikayeye müzik eklemek için ilk olarak Instagram’ın ‘’Hikayeler’’ bölümüne giriş yapın.
  • Adım 2: Sol alt taraftan hikayede paylaşmak istediğiniz video veya fotoğrafı seçin.
  • Adım 3: Daha sonra ‘’Çıkartma’’ simgesine dokunun.
  • Adım 4: Çıkartmalar içerisinde ‘’Müzik’’ simgesini seçin
  • Adım 5: Karşınıza gelen panelden müzik seçimi yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak; ‘’Göz at’’ kısmından yeni müzikleri keşfederken ‘’Senin için’’ sekmesinden dilediğiniz müziği seçebilirsiniz.
  • Adım 6: Şarkınızı belirledikten sonra şarkının üzerine tıklayın.
  • Adım 7: Bu aşamada şarkıyı hangi biçimde paylaşmak istiyorsanız belirleyin.
  • Adım 8: Hikayenin içine eklemek istediğiniz 15 saniyelik bölümü seçin ve onaylayın.
  • Adım 9: Son olarak ‘’Bitti’’ seçeneğine dokunun ve Instagram müzikli hikayenin tadını çıkartın.

Instagram Hikaye Videolu Müzik Mümkün Mü?

Instagram hikayeye müzik ekleme özelliği çıktıktan sonra bazı kullanıcılar videolu müzik ekleme telaşına girdi. Kötü bir haberimiz var; ne yazıkki uygulama üzerinden herhangi bir videolu ekleme yapamıyorsunuz. Instagram hikayeye müzikli video eklemek için ilk olarak o videoyu herhangi bir platformdan indirmelisiniz. Daha sonra hikayelere eklemelisiniz. Şu anlık bu şekilde eklemeniz mümkün.

Instagram Hikayeye Müzik Ekleme Yok Ne Yapmalıyım?

Instagram düzenli olarak güncellemeler alan bir sosyal medya platformudur. Aldığı güncellemeler ile birlikte yeni özellikler kullanıcılara sunulur. Eğer, siz bu güncellemeyi yapmadıysanız ne yazık ki Instagram hikayeye müzik paylaşma gibi özelliklerden faydalanamazsınız.

Bundan faydalanabilmeniz için ilk olarak herhangi bir mağazan Instagram uygulamasını güncellemeniz gerekir. Daha sonra tüm özellikler uygulamaya yüklenecektir.

Instagram hikayeye müzik eklemek, hikayede yer alan görseli veya fotoğrafı daha etkileyici bir hale getirmek için kullanılıyor. Bizler de Wikiloji olarak bütün adımları sizlere sunduk.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

23 Kasım 2020, 15:06

4 Adım İle Instagram’da Takipçi Kasmak Mümkün

Instagram’da takipçi kasma, daha büyük kitlelere erişmek adına büyük önem taşıyor. Bireyler, kurumsal şirketler ve satış amacı güden sayfalar etki alanını genişletmek ister. Hem organik hem de etkili bir şekilde Instagram buna imkan sağlar. Peki, daha fazla kitleye ulaşmak için hangi stratejiler izlenebilir? Neler yapılabilir? Detaylar yazımızda. Instagram’da Takipçi Nasıl...

Devamını Görüntüle