Reklam21 Aralık 2020'de eklendi

5 Adımda İstediğin Rüyayı Görme Mümkün

5 Adımda İstediğin Rüyayı Görme Mümkün

İstediğin rüyayı görme için yatmadan önce beslenmeye dikkat etmek gibi yapılması gereken birtakım durumlar mevcut. Rüyalar gelecekle ilgili korkuları, umutları ve geçmişi yeniden değerlendirmesini sağlar. Bilinçli rüya görmek için yatmadan önce yapılması gereken bazı ön hazırlıklar vardır.

İstediğim Rüyayı Nasıl Görürüm?

İstenilen rüyaları görmek zor görünse de mümkün olabilir. Bunun için atılacak 5 basit adım vardır. Bu adımlar tamamen konsantre olmaya bağlıdır. İstediğimiz rüyayı nasıl görürüz? Sorusunun cevabına ulaşmak için 5 adım;

  • Adım 1: Yapılan bir araştırma da gece geç saatlere kadar duran öğrencilerin erken yatan öğrencilere göre daha fazla olumsuz rüyalar görmeye yatkın oldukları görülmüştür. Akşam erken saatlerde uyumak strese karşı baş eden hormonun salgılanmasına olanak tanır.
  • Adım 2: Kâbusları tetikleyen birçok şeyin başında geç saatlerde yemek yeme, alkol kullanımı, sigara veya kafein gelir. Eğer sürekli kâbuslar görünüyorsa geç saate yemek yememek gerekir. Kafein tüketmek ekstra enerji verecek bu da uykuya dalmayı geciktirecektir. Uyumadan önce bir kadeh şarap uykuya dalmayı kolaylaştıracağını söylese de uykuya dalınca huzursuz olmanızı sağlayacak ve bu sebeple bilinçli rüya görmeyi engelleyebilir. Şeker tüketimi aşırı bir şekilde uyarıcı sağlayabilir. Uykuyu kaçırabilir.
  • Adım 3: Stres yaşantısı rüyaları çoğunlukla olumsuz yönde etkiler. Yatakta uykuya dalmaya çalışırken stresi kafadan uzak tutmanın yolunu bulmak gerekecek. Ne kadar az stres olursa o kadar istediğin rüyayı görme ihtimali artar.
  • Adım 4: Bitki çayı veya kitap okumak gibi rahatlatıcı aktivitelerde bulunmak uyku rutinini pozitif yönde etkileyecektir. Uykuya dalmadan önce şiddet içerikli, korkutucu filmler izlemek iyi olmayacaktır. Daha iyi uyku için telefon ve bilgisayar gibi uyarıcı aletleri kapatmak sağlıklı bir uyku görmeye etki edecektir.
  • Adım 5: Bilim insanlarının yaptığı çalışmaya göre kadınlar, 30 gece boyunca gül kokusunda uyumuşlardır. Bunun sonucunda da istenilen rüyalar görülmüştür. Bu nedenle de gül kokusunun olumlu duyguları ortaya çıkarıldığına inanılıyor.

Not: Tamamen rüyaya odaklanmak gerekir. Böylelikle uyuman gerektiğini unutup kolayca uykuya dalarsınız.

İstediğim Kişiyi Rüyamda Nasıl Görürüm

İstediğin kişiyi rüyada görmek için onu düşünmen ve onunda seni düşünmesi gerekir. 2 kişi birbirini düşünerek uyuması gerekmektedir. İstediğin rüyayı görme ihtimalin bu yol ile artacaktır. Fakat anlatılan yolların hiçbiri yüzde yüz etkili değildir.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

07 Mayıs 2021, 11:05

UDF Dosyaları Nasıl Açılır? .UDF Uzantısı Açma

Udf dosyaları nasıl açılır? Sorusunu 7 basit adımda cevapladık. UDF dosyalarını açabilmek için ilk olarak Uyap’ın sitesine girip birtakım işlemler gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu işlemlerden sonra Udf dosya açma işleminiz başarılı olacaktır. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim; UDF Dosyaları Nasıl Açılır? Adım 1: İlk olarak UDF dosyasını açma için http://www.uyap.gov.tr adresine giriş yapıp...

Devamını Görüntüle

Reklam