Reklam26 Kasım 2020'de eklendi

5 Adımda Android Uygulamalarda Geçici İzin Verin

5 Adımda Android Uygulamalarda Geçici İzin Verin

Android uygulamalarda geçici izin, cihazlarda bazen kullanmak istemediğimiz uygulamalar için çok yararlı olabiliyor. Bu uygulamaları bir kereliğine de olsa izin vererek kullanmamız da gerekebiliyor. Bu tür uygulamalara telefon verilerinizi sürekli olarak izin vermemeniz gerekmekte. Bu yüzden tek seferli izin kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Anroid 11 ve daha yeni olan güncellemeleri çalıştıran cihazlar için bunu yapabileceğinizi unutmayın! Mevcut geçici izinler, kamera, GPS gibi hassas izinler için verilir.

Android Geçici İzin Verme

Android uygulamasında bir uygulamayı ilk kez başlattığınız zaman erişim isteği istediğinde, izin diyaloğu için 3 seçenek bulunmaktadır. Geçici izni onaylamak istiyorsanız “Yalnızca Bir Kez” i seçmelisiniz. Bu seçenek uygulamadan çıkar çıkmaz Android geçici izin verdiğiniz için hemen izniniz iptal olacaktır. Uygulamayı yeniden açmak isterseniz aynı şekilde adımları tekrar etmeniz gerekmektedir. 

Android uygulamalarda geçici izin seçeneğini aktif etmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir;

Android uygulamalarda Geçici İzin Nasıl Verilir?

  1. Adım: ‘’Ayarlar’’ uygulamasına gidiyorsunuz.
  2. Adım: Uygulamalar ve Bildirimleri seçiyorsunuz.
  3. Adım: Tüm uygulamaları gör seçeneğine tıklayın.
  4. Adım: İzinleri düzenlemek istediğiniz uygulamayı seçin.
  5. Adım: İzinlere geldiniz. İzinlerini iptal etmek istediğiniz uygulamayı seçin. Orada kamera, mikrofon, GPS gibi izinleri iptal edebilirsiniz.

Burada aynı zamanda her zaman sor seçeneğini de değiştirmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Böylelikle izinler size önceden gelecektir. 

Android Geçici İzin Verme Programı: Bouncer

Bir kez Bouncer uygulaması ile Android telefonunuzda yüklü izinleri yapılandırabilirsiniz. Bunu Android geçici izin verme için kullanabilirsiniz.  Bouncer’de uygulamalara süreli ya da geçici izin vermek için yetki verebilirsiniz. 

Aynı zamanda Bouncer, varsayılan olarak alışkanlıklarını unutmaz. Bir uygulama için yaptığınız eylemi tekrar yapmanız gerekirse sürekli olarak tekrar eder. Android geçici izin verirken elinizi güçlendirecek bir durum diyebiliriz. Aynı zamanda sağ üst panelden otomatik seçimleri kaldırarak kendiniz uygulamalar için yeniden manuel ayarlama yapabilirsiniz.

Android işletim sisteminde herhangi bir problemi manuel olarak çözemediğinizde program ile çözmeniz mümkündür. Android uygulamalarda geçici izin verirken de farklı uygulamalardan faydalanabilirsiniz.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

06 Aralık 2020, 11:40

İphone Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

IPhone uygulama gizleme işlemi, Android de olduğu gibi uygulamaları tamamen gizlemenize izin vermeyen bir sisteme sahiptir. Bu durum büyük olasılıkla güvenlik nedenlerinden dolayı ortaya çıkmaktadır. Fakat yine de bir uygulamayı gizlemek için bir takım yöntemler bulunmaktadır. Gelin bu adımlara birlikte bakalım. İphone’da Uygulama Gizleme İçin Uygulama Kitaplığına Taşıyabilirsiniz İphone iOS...

Devamını Görüntüle

Reklam