29 Aralık 2020'de eklendi

4 Etkili Tüyo ile 20 Yaş Boy Uzatma Mümkün

4 Etkili Tüyo ile 20 Yaş Boy Uzatma Mümkün

20 yaş boy uzatma tüyoları ile boyunuzu birkaç santim daha uzatmanız mümkün. Gelişme çağında yeteri kadar gelişmemiş kişiler, genel olarak uyku ve beslenme düzenine dikkat etmemiş kişilerdir. Beslenme, uyku, egzersiz düzenine dikkat ederseniz değişikliği kendiniz de göreceksiniz. Yirmi yaş boy uzatma için detaylar yazımızda.

20 Yaş Boy Uzatmak İçin Ne Yapmalı

  1. Beslenmeye dikkat edilmeli
  2. Zararlı alışkanlıklar bırakılmalı
  3. Egzersiz yapılmalı
  4. Uyku düzeni sağlanmalı

1) Beslenmeye Dikkat Edilmeli

Öncelikle 20 yaş boy uzatma olasılığı ergenliğe göre daha düşüktür. Fakat beslenme ve spor ile bir miktar uzama sağlanabilir. Beslenme mutlaka etkileyen bir faktördür. İster 20 yaş altında olun ister 20 ve üstü mutlaka süt içmeniz gerekir. Süt kemik yapısını güçlendirir ve geliştirir. Ayrıca dengeli beslenmeye, her besinden belli bir miktar yemeye özen gösterin.

2) Zararlı Alışkanlıklar Bırakılmalı

Zararlı alışkanlıklar boy uzamasını engelleyecektir. Özellikle 20 yaş altı kişiler alkol ve sigara gibi zararlı maddelerden uzak durmalılar. 20 yaş boy uzaması konusunda bu maddelerden uzak durmak faydalı olacaktır.

3) Egzersiz Yapılmalı

20 yaş üstü için en önemli etken egzersiz ve spordur. Boy uzatma egzersizleri 20 yaş için; yüzme, barfiks ve pilates  gibi aktiviteleri düzenli yaparsanız boyunuz 1 ile 3 cm arasında uzar. Bu tür sporlar, omurilikteki baskıyı kaldırarak disklerin arasının açılmasını sağlar. 

4) Uyku Düzeni Sağlanmalı

Son olarak uyku süresi ve kalitesi çok önemlidir. Akşam saatlerinde düzenli uyku ile boy uzaması sağlanır. Akşam saatlerinde (10.00, 11.00) uykuya dalındığında, vücut bazı hormonlar salgılar. Bu hormonlar vücudun gelişmesinde ve zihnin sağlıklı kalmasında önemlidir. 

Yapılan araştırmalara göre sadece büyüme çağındakiler için değil herkes için erken saatlerde öneriliyor. Geç saatler içinde yatan kişiler de Alzheimer gibi hastalıkların görülmesi artıyor.

  • Not: 20 yaş üstü boy uzatmak için barfiks, yüzme veya pilates gibi aktivitelerin yapılması işe yarar. Diğer yöntemler sadece boy uzamasında yardımcı etkenlerdir.
  • Önemli: 20 yaş üstünde kemik uzaması durduğu doktorlar tarafından söylenir. Fakat bazı istisnalar mevcuttur. Bunun öğrenmek için doktora başvurulması gerekir. 

Boy Uzatma Egzersizleri 20 Yaş için

Boy uzatma egzersizleri 20 yaş için kısıtlı olmasına rağmen birkaç yol bulunur. Öncelikle 20 yaş üstü kişilerde fazla bir boy uzama beklentisi olmaması gerekir. Maksimum 2 ila 3 cm arası boy uzaması sağlanır.

  • 20 yaş boy uzatmak için, barfiks en kolay ve etkili yoldur. Kapı barfiksi alarak evinize takabilirsiniz. Her gün 30 saniye boyunca asılı kalmanız gerekir.
  • Diğer yollardan biri ise yüzmedir. Bu yöntem tüm vücudunuzu çalıştırdığı gibi omuriliğe de etki eder. Omuriliğin aralarındaki diskleri açarak sizlere bir miktar boy uzaması sağlar.
  • Pilates ise aynı omurilikte bulunan disklerin açılması sayesinde size boy uzaması konusunda yardım edecektir.
  • Bunların dışında yürüyüşünüz çok önemli bir etkiye sahiptir. Kambur veya eğik yürümek size hem sağlık hem de boy açısından olumsuz sonuç doğurur.
Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

03 Mayıs 2020, 14:43

Eski Siyah Beyaz Fotoğraflar Nasıl Renklendirilir?

Siyah beyaz fotoğraflar zamansızdır. Ancak, eski aile fotoğraflarınızı nasıl renklendireceğinizi öğrenmek, onlara daha uzun bir ömür sağlayabilir. Bu nedenle, yetenek seviyeniz ne olursa olsun, siyah beyaz fotoğrafları renklendirme konusunda sizlere yardımcı olmak için bu kılavuzu hazırladık. Sevdiklerinizin bir kısmını kaybetmişken, değerli anıların renklendirilmiş bir versiyonu harika bir anı olabilir. Ve...

Devamını Görüntüle