Reklam14 Ocak 2021'de eklendi

4 Basit Adımda Instagram Reklamlarını Kapatmak

4 Basit Adımda Instagram Reklamlarını Kapatmak

Instagram reklamını nasıl kapatılır? Sorusu, Instagram’da gezinirken reklamların rahatsız etmesi sonucu sorulur. Her kullanıcı internette gezinirken yüksek kullanıcı deneyimi ister. Bu nedenle de reklam istemez. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Instagram reklamı kapatmak mümkün mü? Tüm detaylar yazımızda.

Instagram Reklamı Nasıl Kapatılır?

  • Adım 1: Öncelikle Instagram reklam kapatma için, uygulamanın sunduğu basit bir yöntem bulunuyor. İstemediğiniz reklamın sağ üst bölümünde’’ …’’ sembolüne tıklayın.

  • Adım 2: Açılan menüden ‘’Reklamı Gizle’’ seçeneğine tıklayın.
  • Adım 3: Önünüze 3 tane seçenek gelecek. ‘’Beni İlgilendirmiyor’’, ‘’Çok sık Görüyorum’’,’Uygunsuz’’ seçeneklerinden istediğinizi seçin.

  • Adım 4: Bildirimi yaptıktan sonra size teşekkür edip reklamı kaldıracaklar.

Not: Bu yöntem ile Instagram reklamlarını tamamen kaldırmak mümkün değil. Sizin geri bildiriminizi dikkate alıp farklı reklamlar verecekler. Reklamlardan para kazandıkları için tamamen kaldırması mümkün olmayabilir.

Instagram Reklamını Tamamen Kaldırmak Mümkün Mü?

Instagram reklamları tamamen kaldırmak için telefonunuza ya da bilgisayarınıza uygulama indirmeniz gerekir. Fakat bu uygulamaları indirirken dikkatli ve seçici olmanızda yarar var. Bazı uygulamalar, cihazınızı zararlı yazılımlar ile tehdit edebilir veya kişisel bilgilerinizi almak isteyebilir. 

İndireceğiniz uygulamada mutlaka yorumlara, uygulamanın popülaritesine, hatta yazılımı yapan firmaya bile göz atın. Gerekli durumlarda bilen kişilerden destek almayı unutmayın.

Bu tür durumlara dikkat ederseniz güvenlik sorununu büyük ölçüde halletmiş olursunuz. Aksi durumda büyük problemler yaşayabilirsiniz. Ayrıca birçok uygulama istediğiniz konuyla alakasız çıkabilir. 

Not: Instagram reklam kapatmak mümkün olsa da sağlıklı bir uygulama olmadan tamamen kaldırmak mümkün değil. Fakat anlatılan adımları sırasıyla uygularsanız istemediğiniz türdeki reklamları görmezsiniz.

Instagram Reklamlarını Kontrol Edebilir Miyim?

Kısmen kontrol etme şansınız bulunur. Reklamı kapatmak için size seçenekler sunduğunda istediğinize tıklayarak kısmen kontrol edebilirsiniz. Bu geri bildirim sayesinde uygulamanın algoritmasına işler ve size ona göre reklam gönderir.

Birde ihtiyacınıza göre reklamlar önünüze çıkar. Bunlar araştırdığınız herhangi bir şey olabilir. Google, Instagram, Facebook gibi büyük firmalar bunları görüp sizin önünüze reklam olarak çıkarabilir.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Yazıya 6 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Saliha Gülhan Ağustos 17, 2021

İsdirgam reklamları mı istiyorum

Saliha Gülhan Eylül 1, 2021

Instagram reklamlarını kapat isdemiyorum

Saliha Gülhan Ekim 16, 2021

Reklam ları tümünü kapat

Nebahat Ünal Aralık 14, 2021

Reklam gormek istemiyorum, istersem kendim açarım, benim Kişisel haklarıma müdahale bu çok çirkin bu yüzden sayfamı kullanmak istemiyorum kaldırın şu reklamları

HealthMaN Nisan 27, 2022

Reklamlar fazlasiyle can sıkıyor ??????

Wolfagain Kasım 20, 2022

Profil stolklarken reklam çıkartma fikrini hangi gerizekalı koydu

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

23 Kasım 2020, 15:06

4 Adım İle Instagram’da Takipçi Kasmak Mümkün

Instagram’da takipçi kasma, daha büyük kitlelere erişmek adına büyük önem taşıyor. Bireyler, kurumsal şirketler ve satış amacı güden sayfalar etki alanını genişletmek ister. Hem organik hem de etkili bir şekilde Instagram buna imkan sağlar. Peki, daha fazla kitleye ulaşmak için hangi stratejiler izlenebilir? Neler yapılabilir? Detaylar yazımızda. Instagram’da Takipçi Nasıl...

Devamını Görüntüle

Reklam