14 Ocak 2021'de eklendi

4 Basit Adımda Instagram Reklamlarını Kapatmak

4 Basit Adımda Instagram Reklamlarını Kapatmak

Instagram reklamını nasıl kapatılır? Sorusu, Instagram’da gezinirken reklamların rahatsız etmesi sonucu sorulur. Her kullanıcı internette gezinirken yüksek kullanıcı deneyimi ister. Bu nedenle de reklam istemez. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Instagram reklamı kapatmak mümkün mü? Tüm detaylar yazımızda.

Instagram Reklamı Nasıl Kapatılır?

  • Adım 1: Öncelikle Instagram reklam kapatma için, uygulamanın sunduğu basit bir yöntem bulunuyor. İstemediğiniz reklamın sağ üst bölümünde’’ …’’ sembolüne tıklayın.

  • Adım 2: Açılan menüden ‘’Reklamı Gizle’’ seçeneğine tıklayın.
  • Adım 3: Önünüze 3 tane seçenek gelecek. ‘’Beni İlgilendirmiyor’’, ‘’Çok sık Görüyorum’’,’Uygunsuz’’ seçeneklerinden istediğinizi seçin.

  • Adım 4: Bildirimi yaptıktan sonra size teşekkür edip reklamı kaldıracaklar.

Not: Bu yöntem ile Instagram reklamlarını tamamen kaldırmak mümkün değil. Sizin geri bildiriminizi dikkate alıp farklı reklamlar verecekler. Reklamlardan para kazandıkları için tamamen kaldırması mümkün olmayabilir.

Instagram Reklamını Tamamen Kaldırmak Mümkün Mü?

Instagram reklamları tamamen kaldırmak için telefonunuza ya da bilgisayarınıza uygulama indirmeniz gerekir. Fakat bu uygulamaları indirirken dikkatli ve seçici olmanızda yarar var. Bazı uygulamalar, cihazınızı zararlı yazılımlar ile tehdit edebilir veya kişisel bilgilerinizi almak isteyebilir. 

İndireceğiniz uygulamada mutlaka yorumlara, uygulamanın popülaritesine, hatta yazılımı yapan firmaya bile göz atın. Gerekli durumlarda bilen kişilerden destek almayı unutmayın.

Bu tür durumlara dikkat ederseniz güvenlik sorununu büyük ölçüde halletmiş olursunuz. Aksi durumda büyük problemler yaşayabilirsiniz. Ayrıca birçok uygulama istediğiniz konuyla alakasız çıkabilir. 

Not: Instagram reklam kapatmak mümkün olsa da sağlıklı bir uygulama olmadan tamamen kaldırmak mümkün değil. Fakat anlatılan adımları sırasıyla uygularsanız istemediğiniz türdeki reklamları görmezsiniz.

Instagram Reklamlarını Kontrol Edebilir Miyim?

Kısmen kontrol etme şansınız bulunur. Reklamı kapatmak için size seçenekler sunduğunda istediğinize tıklayarak kısmen kontrol edebilirsiniz. Bu geri bildirim sayesinde uygulamanın algoritmasına işler ve size ona göre reklam gönderir.

Birde ihtiyacınıza göre reklamlar önünüze çıkar. Bunlar araştırdığınız herhangi bir şey olabilir. Google, Instagram, Facebook gibi büyük firmalar bunları görüp sizin önünüze reklam olarak çıkarabilir.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

05 Aralık 2020, 09:30

7 Adımda Instagramda Yorum Nasıl Silinir?

Instagram’da yorum silme son 5 yıldır belki de en çok ihtiyacımız olan konulardan biri diyebiliriz. Instagram hayatımızda o kadar çok yer etti ve yaşamımızı düzenlemeye başladı ki zaten başka şık olamazdı da. Özellikle yaptığımız yazım hataları ya da yanlış postun altına yanlış yorum yapabilirsiniz. Bu tip sorunları aşmak için bir...

Devamını Görüntüle