Reklam21 Aralık 2020'de eklendi

4 Adımda Steam Para Yükleme Rehberi

4 Adımda Steam Para Yükleme Rehberi

Steam para yükleme için Steam’in orijinal uygulamasını ya da sitesini kullanmanız gereklidir. Başka sitelerden yapıldığında dolandırılma ihtimali artar. Özellikle ‘’Steam Kodu’’ adı altında çok dolandırılma söz konusu olabiliyor.

Steam’e yüklediğiniz para ile oyun veya uygulama türü ürünler alabilirsiniz. Steam’in sahibi ‘Valve’ belli bir komisyon karşılığında bu tür ürünleri bir çatı altında topluyor.

Steam’a Nasıl Para Yüklenir?

  • Adım 1: İlk olarak Steam’e para yüklemek için bir hesaba ihtiyacınız var. Hesabınız varsa uygulamayı veya Steam’in sayfasını açın. Burada sağ üst köşede isminizin ve bakiyenizin bulunduğu kısma tıklayın. İlgili bağlantıya gitmek için buraya tıklayın.
  • Adım 2: İsminizin olduğu kısma tıkladığınızda, en alt kısımda ‘’Cüzdanımı Görüntüle’’ seçeneğine tıklayın.
  • Adım 3: ‘’Cüzdanımı Görüntüle’’ seçeneğine bastığınızda önünüze yeni bir sayfa çıkacak. Burada göze çarpan; 10 TL ekle, 20 TL ekle, 50 TL ekle gibi seçeneklerdir. En düşük 10 TL en yüksek 200 TL bulunur.  Bunlardan ‘’Para Ekle’’ seçeneğine tıklayabilirsiniz.
  • Adım 4: Bu aşamada önemli noktalardan birisi de kartınızın kayıtlı olup olmamasıdır. Kartınız kayıtlı ise ‘’Para Ekle’’ seçeneğine bastığınızda sizi başka bir sayfaya atar. Buradan ‘’Steam Abonelik Sözleşmesi’’ kurallarını kabul ediyorum dediğinizde hesaba para eklenir ve Steam para yükleme işlemi burada biter. Eğer ekli değilse, kart bilgilerinizi girip sözleşmeyi kabul etmeniz yeterli olmayacak. Kart bilgilerinizin doğru olup olmadığı kontrol edilir ve bankanın onayı beklenir.

Steam’den Nasıl Oyun İade Edilir

  • Adım 1: Steam oyun iadesi için uygulamadan destek bölümüne girmeniz gerekir. 
  • Adım 2: Burada sevdiğiniz oyunların logoları bulunur. Onlara tıkladığınızda hangi sorunla karşılaştığınızı soracaklar, yaşadığınız sorunu bulun ve tıklayın.
  • Adım 3: Açılan sayfada ‘’İade Talebinde Bulunmak İstiyorum’’ seçeneğine tıklayın, eğer isterseniz probleminizi açıklama sayfasına yazabilirsiniz.
  • Adım 4: Bütün hepsini sırasıyla uyguladığınız da beklemeniz gerekir. 3-4 gün içinde paranız, Steam Cüzdanı’nıza aktarılır. Steam para yükleme işleminde olduğu gibi burada da gerekli bilgileri doldurmanız gerekir.

Not: Steam genelde sorunsuz para iadesi yapsa da bazı koşulları vardır. Mesela oyun 2 saatten fazla oynanmamışsa, iade için belli bir süre geçtiyse, birine hediye edilmemiş veya transfer edilmemiş ise sorunsuz iade işlemini gerçekleştirir.

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

13 Aralık 2020, 12:38

Steam Ekran Görüntüsü Nerede? Hangi Klasörde?

Steam ekran görüntüsü nerede? Sorusu çoğunlukla sorulmaktadır. Özellikle oyun oynarken F12 tuşu ile oynadığınız oyunun ekran görüntüsünü aldıktan sonra görüntülerin saklandığı yeri bulmak ya da hangi klasörde olduğunu bulmak bilmeyenler için zor olabilmektedir. Oyun oynamayı ve oynadığı oyunla ilgili görseller paylaşmayı isteyen arkadaşlara bu yazımızda sizlere ekran görüntülerinin konumunu ve...

Devamını Görüntüle

Reklam