Reklam19 Ocak 2021'de eklendi

4 Adımda Doğru Concealer Kullanımı

4 Adımda Doğru Concealer Kullanımı

Concealer kullanımı, iyi bir kapatıcı deneyimi yaşamak için iyi bir şekilde bilinmelidir. Vücutta yer alan bazı lekeleri, sivilceleri veya istenmeyen tonları kapatmak isteyebilirsiniz. Bunun için concealer devreye girer. Peki, kapatıcı nasıl kullanılır? Detaylar, yazımızda.

Concealer Nasıl Kullanılır?

  • Adım 1: Öncelikle Concealer kullanmak için, kullanacağınız alanı seçin. Bunlar genelde güneş lekesi ya da akne oluşumu olan bölgeler olabilir.
  • Adım 2: Sürdüğünüz yerleri fırça yardımı ile dağıtın. Ayrıca, kapatıcının ince ve eşit dağılmasına özen gösterin.
  • Adım 3: Kapatıcıyı parmağınızın ucuyla alın ve gözaltınıza yedirin. Dıştan ve içe doğru hafif hareketler ile dikkatle sürün. Burada fırça yerine parmağınızı kullanmanız daha pratik olur.
  • Adım 4: Concealer ile yüzünüzdeki kusurları kapattığınıza göre renksiz pudra kullanabilirsiniz. Renksiz pudra, kapatıcının daha uzun süre kalmasını sağlar.

Not: Concealerı sabitlemek isterseniz bir kat daha fondöten sürebilirsiniz. Ayrıca krem veya sıvı fondöten kullanabilirsiniz.

Kapatıcı Nasıl Seçilir?

Concealer kullanımı için, cilt tipinize en uygun kapatıcıyı seçmeniz gerekir. Gözaltı bölgenize; ten renginizin 1 ya da 2 ton açık, diğer bölgeler için fondöteninizle aynı rengi kullanmanız gerekir.

  • Kuru ciltler için, likit ya da mat concealerı tercih etmeyin. Bu türleri seçerseniz kuru bölgeleri daha çok ortaya çıkarır.
  • Yağlı ciltler için, krem ya da stick concealer kullanımından uzak durun. Bu tür ürünleri kullanırsanız gözeneklerinizi daha belirgin gösterir ve yüzünüzü çok yağlı ya da parlak gösterir.

Not: Ayrıca kapatıcı kullanımı sırasında arkadaşınızın ya da yakınınızın makyaj malzemelerini kullanmayın. Cilt sağlığınızı olumsuz yönde etkiler.

Concealer Çeşitleri Nelerdir?

  1. Krem 
  2. Pot
  3. Kalem
  4. Stick

1) Krem:

Koyu renkli lekelerin kapatılmasında diğerlerine göre daha etkilidir. Yüz ve göz çevresine uygulanır ve kullanımı basit ve kolaydır. Yüzde dağıtılması en kolay kapatıcılardan biridir.

2) Pot:

Stick kapatıcıya yakın özellikleri bulunan; dağılımı kolay, nemlendirmesi yüksek bir tür olarak bilinir. Yoğun dokusu ile lekeleri kolaylıkla gizler. 

3) Kalem:

Doğal bir görünüm sağlar ve yüze aydınlık verir. Göz bölgesine uygulandığında koyu halka problemini çözer.

4) Stick:

En koyu göz altı halkalarını kapatmak için ya da cildinizde herhangi bir yere aydınlık vermek için kullanılan en ideal üründür. Yoğun bir yapısı olduğu için iyice yedirilmesi gerekir.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

20 Eylül 2020, 23:12

Curly Girl Method Nedir? Nasıl Yapılır?

Eğer düzgün olmayan buklelere sahipseniz, söz dinlemeyen, şekillenmeyen dalgalarınız varsa ya da düz sandığınız fakat elektriklenen ve kabaran saçlarınız varsa curly hair metodu denemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Curly Girl Method Nedir? Curly Girl Method, kıvırcık saç metodu olarak da bilinir. Bu metod Loraine Massey’in Curly Girl: The Handbook kitabında anlatılmıştır....

Devamını Görüntüle

Reklam