Reklam23 Kasım 2020'de eklendi

4 Adım İle Instagram’da Takipçi Kasmak Mümkün

4 Adım İle Instagram’da Takipçi Kasmak Mümkün

Instagram’da takipçi kasma, daha büyük kitlelere erişmek adına büyük önem taşıyor. Bireyler, kurumsal şirketler ve satış amacı güden sayfalar etki alanını genişletmek ister. Hem organik hem de etkili bir şekilde Instagram buna imkan sağlar. Peki, daha fazla kitleye ulaşmak için hangi stratejiler izlenebilir? Neler yapılabilir? Detaylar yazımızda.

Instagram’da Takipçi Nasıl Arttırılır?

  • Adım 1: Hedef kitlenizin analizini yapmalısınız
  • Adım 2: Hedef kitlenizin bulunabileceği yerleri tespit etmelisiniz
  • Adım 3: Kurumsal hareket etmelisiniz.
  • Adım 4: Reklam vermelisiniz.

Adım 1: Hedef Kitlenizin Analizini Yapmalısınız

Instagram’da takipçi yükseltme işi için ilk olarak hedef kitlenizin yaş, cinsiyet, lokasyon ve yönelim gibi analizlerini yapmalısınız. Bu analizler, sizi takipçilerinize götürecektir. Peki, bu analizleri nasıl yapacaksınız? Sektörünüz veya ilgi alanınıza göre diğer sayfaların kitlesinden faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra bir web siteniz varsa çerez yardımı ile bilgi edinebilirsiniz.

Adım 2: Hedef Kitlenizin Bulunabileceği Yerleri Tespit Etmelisiniz

Hedef kitlenizin olduğu yerler sizin radarınızda olmalıdır. Instagram’da takipçi kasma işi, maalesef ki sade beklemek ile olmuyor. Sizin kitlelere gitmeniz gerekecek. Konunuza veya sektörünüze paralel olan sayfaları analiz edin. Aktif kitleye ilk başlarda GT yardımı ile davet takipleri gönderin. 

Adım 3: Kurumsal Hareket Etmelisiniz

Kurumsal hareket etmek için ilk olarak Instagram sayfanızın kurumsal bir değer taşıması gerekir. Kurumsal logo, profesyonel paylaşımlar gibi detaylar burada önemli rol oynar. Eğer, kurumsal bir tavır ile hareket ederseniz hem güveniniz artar hem de takipçi sayınız.

Adım 4: Reklam Vermelisiniz

Instagram’da takipçi çoğaltma, reklam verme işlemi ile de gerçekleşebilir. Peki, bu nasıl olacak? Yukarıda değinmiştik; hedef kitlenizi çok iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekir. Aksi taktirde reklam bütçesinden ciddi zarar etme riskiniz var. Daha sonra;

  • Kitlenizin ilgisini çekecek promosyonlar, ilginç bilgiler reklamı verin
  • Lokasyon, cinsiyet ve yaş gibi faktörleri dikkate alarak reklam verin.
  • Reklam bütçesini ilk zamanlarda düşük tutarak deneme reklamları verin.
  • Reklam verirken hedef ülke ve şehir belirlemeyi unutmayın.

Instagram takipçi kasma 2021 yılında da aynı adımlarla işliyor. Büyük ihtimal yıllar sonra da bu hususlar dikkate alınarak takipçiler kasılacak.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

09 Ekim 2020, 06:46

Whatsapp’ta Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

Whatsapp kullanırken hep aynı yazı tipini kullanmaktan sıkılmış olabilirsiniz. Önemli bir şeyi vurgularken, kızdığınızı belli etmek için vs. keşke yazı stilini değiştirebilsem diyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Aslında yazı tipini değiştirmek sanılanın aksine zor değil. Yalnızca yazdığınız kelimenin başına ve sonuna özel karakterler ekleyerek o kelimenin yazı tipini değiştirebilirsiniz. Bu...

Devamını Görüntüle

Reklam