08 Ocak 2021'de eklendi

2 Farklı Yöntemle Türk Telekom Numara Gizleme

2 Farklı Yöntemle Türk Telekom Numara Gizleme

Türk Telekom numara gizleme işlemi ile birlikte arama yaptığınız numara karşı taraftan görünmeyecek. Türk Telekom no gizleme işlemi için yapmanız basit işlemler vardır. Bu işlemler ile numaranızı gizleyebilirsiniz. Detaylar ise şu şekilde;

Türk Telekom Numara Nasıl Gizlenir?

  • Adım 1: Öncelikle Türk Telekom numara gizleme için Türk Telekom’un adresine https://www.turktelekom.com.tr/sayfalar/ana-sayfa.aspx, GSM numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekir.
  • Adım 2: Buradan ‘’Hesabım’’ sayfasına giriş yapın.
  • Adım 3: ‘’Hesabım’’ sayfasından ‘’Ayarlar’’ kısmına geçiş yapın.
  • Adım 4: Son olarak ‘’Çağrı Ayarlarım’’ kısmına girin ve buradan numara gizleme ya da gösterme işlemini yapın.

Türk Telekom Android Üzerinden Numara Nasıl Gizlenir?

  • Adım 1: Telefonunuzdan numara gizleme ya da gösterme işlemini uygulamak için arama bölümüne girmeniz gerekir.
  • Adım 2: Arama kısmını #31# yazın ve sonra aramak istediğiniz numarayı yazın. Örneğin #31# 541 *** ** ** şeklinde olmalıdır.
  • Adım 3: Bu adımları uyguladığınızda aramanız gizli olacaktır. İsterseniz koymadan normal aramayı da gerçekleştirebilirsiniz.

Not: Aradığınız şahsın telefonu gizli aramalara kapalıysa ulaşamaz çalma sırasında meşgule düşersiniz. Gizliye açıksa sıkıntı yaşamadan arayabilirsiniz.

Not 2: Hesabınızın aramalarda sürekli gizli kalmasını istiyorsanız telefonunuzdan ‘’Hesabım> Ayarlar> Çağrı Ayarları’’ seçeneklerini kullanarak uygulayabilirsiniz. Fakat bu durumda bazı kişiler, gizli aramayı kapattığı için ulaşamayabilirsiniz.

Türk Telekom Numara Gizleme Kapatma

Kişilerin özel hayatına saygı duyduğu için Türk Telekom numara gizleme özelliğini istediğiniz taktirde kapatabiliyor. 3 basit adımda bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Adım 1: Cep telefonunuzdan arama bölümüne girin.

Adım 2: Açılan ekrana #253# simgelerini yazın. 

Adım 3: Son olarak simgeleri yazdıktan sonra aramayı gerçekleştirin.

Bu adımları uygularsanız hattınız gizli numaralara tamamen kapalı hale gelir. Gizli numaradan arayan biri olursa meşgule atar ve size bildirim gelmez. Eğer eski haline getirmek isterseniz bu 3 adımı tekrar yapın. Kısaca Türk Telekom kontrolü sizin elinize bırakıyor.

Sosyal medyanın kullanımı arttığı için gizli numaralar eskisi kadar kalmasa da bu yöntem ile özel hayatınızı koruyabilirsiniz.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

13 Kasım 2020, 12:46

iPhone Telefon Programsız Nasıl Sıfırlanır ?

iPhone sıfırlama, artan kullanım alanından meydana gelen yavaşlamalar ve ısınmalar sonucunda tercih edilen bir durumdur. iPhone sıfırla seçeneğini onayladıktan sonra işler eskisi gibi olmayacaktır. Telefon sıfırlandıktan sonra telefonda yer alan her şey silinecektir. Buna bağlı olarak da telefonda ciddi bir alan artışı görülecektir ve bu alan artışı da yüksek hızın...

Devamını Görüntüle